Baby Blues (2008)

70%
Film, který není určený pro každého. Když se matka pomátne, děti jsou v nebezpečí.

Baby Blues

USA, 2008, 85 minut

 

Režie: Lars Jacobson a Amar Singh Kaleka

Scénář: Lars Jacobson

Hrají:

Colleen Porch (Matka)

Aiden Kersh (Nathan)

Ridge Canipe (Jimmy)

Sean Johnson (Jake)

 

„Baby Blues“ je takový více významový název. Na jednu stranu může fungovat jako něco, co naznačuje, že se bude jednat o film o dětech, kdy se jim třeba bude něco zpívat. Na druhou stranu to může evokovat i skutečnost, že to bude spíše něco smutnějšího. Blue není jen modrý, ale také smutný, což ještě prohlubuje spojitost s hudebním žánrem. Ale pak na film kouknete a ten kontrast je ještě hlubší.

 Mamince ruplo v kouli.

Ve filmu „Baby Blues“ sledujeme takovou obyčejnou americkou rodinu. Skoro se chce říct hororovou, protože má atributy hororové rodiny. Matka se má sama starat o příliš mnoho dětí, protože otec je většinu roku na cestách – je to řidič kamionu. Žijí navíc na odlehlém místě kdesi na americkém venkově, a tam prostě dochází k něčemu zlému, na to jsou jasná pravidla. A tentokrát to bude drsné.

 To byl tatínek ještě doma.

Matka není v pořádku. Má se sama starat o všechno. Navíc má pocit, že jí manžel podvádí. V jeho oblečení, které prala, našla sirky z nějakého erotického klubu. To ji donutí přemýšlet. Vzdouvá to v ní pořádnou vlnu vzteku. Ale manžel je pryč. Vypadá to, že je jen jeden jediný směr, kterým lze agresi usměrnit. Ano, tohle není film pro ty, kteří neradi vidí násilí na dětech ve filmech.

 Ale pak otec odešel.

Já netvrdím, že je násilí na dětech správné, to ani omylem, ale pokud je použito k tomu, aby měl snímek nějakou výpověď, je to jeden z prostředků, které je možné využít. A v podání „Baby Blues“ je to docela drsné, přitom smysluplné. Je to vlastně hodně drsné. Jsou zde scény, které na pohled opravdu nejsou vůbec hezké. Jsou intenzívní a právě ta intenzita na vás dopadá v podobě silné deprese. Tohle není příjemný zážitek, ale je silný.

 Přece by ses nebál maminky!

„Baby Blues“ není film na hezké téma, ale je to horor o tom, jak to může dopadnout, pokud něco není s člověkem v pořádku. A podobné případy se skutečně mohou stát. Až moc často slyšíme, že to matka nezvládla, případně, co se našlo zakopané na zahradě. Tohle je explicitní ukázka, ale ukázka, která vás donutí přemýšlet o tom, co se na tomhle svět může dít. Je to podáno dobře.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář