Bacterium (2006)

40%
Padesátkové béčko natočené v novém tisíciletí se současným přístupem.

Bacterium

USA, 2006, 79 minut

 

Režie: Bacterium

Scénář: Bacterium

Hrají: Alison Whitney, Benjamin Kanes, Miya Sagara

 

Kdyby se v roce 2006 natáčel snímek z 50. let, takové to klasické béčko, které tenkrát letělo spousta zmutovaných lidí a tvorů, asi by to vypadalo nějak jako snímek „Bacterium“, i když by to možná mělo trochu lepší kameru. Ale „Bacterium“ má všechny prvky, které béčko dělají béčkem, k tomu má tedy ještě pořádnou dávku gore a hnusu, protože dneska už to lidi snesou.

Asi v lese.

Začíná to tak nějak tradičně, a to skupinou mladých lidí, kteří se ocitnou na místě, kde by se nikdo ocitnout neměl, namístě, které by nejlépe ani nemělo fungovat. Tím místem je na první pohled opuštěná budova, na pohled druhý ale zařízení, kde se vyvíjela nějaká ta biologická zbraň. A jak už to tak s biologickými zbraněmi bývá, jde to s nimi hodně špatně. A tady to šlo fakt blbě.

Na té fotce není jen nahá dívka.

Kromě toho, že se zde setkají s nebezpečnou biologickou zbraní, narazí také na vědce, který jim sdělí, že osud Země je zpečetěn. Dva dny zbývají do konce, protože smrtící uměle vytvořené bakterie, které mutují, nikdo nedokáže zastavit. Anebo je tu ještě nějaká naděje? Dokáže banda nýmandů to, co nedokázal ani vědec, i když o jeho schopnostech by se také dalo pochybovat.

Holka v lese.

Jasně, dějově je snímek „Bacterium“ jednoduchý, není zdě žádný nečekaný zvrat, prostě se jede v celkem jednoznačné šabloně, tragédie je to i po stránce herecké, ale nemůžu si pomoct, „Bacterium“ je pro mě zároveň filmem, na němž vidím, že to tvůrce bavilo, že ani nic jiného než bavit nechtěli, i když věděli, že to bude způsobem, který bude mít k dokonalosti daleko. A když je snaha vidět jsem za to rád.

Cosi...

Americký snímek „Bacterium“ je špatným filmem, je to hodně levný film, jednoduchý, ale na to, že se jedná o tak levný film, na němž je vidět, že prostě moc nestál, pořád se jedná o béčko jako řemen. A to o cenit dovedu. Jasně, „Bacterium“ si nesáhne ani na průměrné hodnocení, takové kvality to ani v béčkách nemá, ale nezaslouží si vyloženě odepsat, protože snaha tu prostě byla.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, vědci)


Přidat komentář