The Neighbor (2016)

60%
O některých sousedech toho moc vědět nechcete.

The Neighbor

USA, 2016, 87 minut

 

Režie: Marcus Dunstan

Scénář: Marcus Dunstan a Patrick Melton

Hrají:

Josh Stewart (John)

Bill Engvall (Troy)

Alex Essoe (Rosie)

Ronnie Gene Blevins (Harley)

 

Jací jsou vaši sousedi? Já se přiznám, že některé svoje sousedy nemusím, ať už proto, že jsou to sobci, kteří nekoukají na ostatní, anebo prostě jen hovada, která si ničeho neváží. Na druhou stranu jsou i sousedé, které mám rád. Vždycky záleží na tom, jaké máte štěstí na lidi a jakou máte povahu. Ona chyba nemusí být jen v těch okolo. Dvojice ve filmu „The Neighbor“ to má se sousedy hodně specifické.

 S tímhle se moc mířit nemusí.

John a Rosie jsou na první pohled celkem normální pár, i když možná by vás napadlo, že jejich obživa nemusí být zrovna legální. A také není. John a Rosie zjistili, že si podporou obchodu s drogami zajistí dostatek finančních prostředků. Dokonce tolik, že když dosáhnou určitého množství, tak by se na všechno mohli vykašlat a začali by úplně znovu, někde jinde, s čistým štítem.

 Dívat se do dalekohledu se nevyplácí.

Když máte něco s drogami, budete se snažit o to, aby o vašich aktivitách vědělo co nejméně lidí. Vlastně nejlépe jenom ti, s nimiž obchodujete. Když jste jenom mezičlánek v celém mechanismu prodeje, je to ještě o něco jednodušší. Ale to byste neměli mít souseda, jakého mají John a Rosie. Jednoho dne si totiž Rosie všimne, že na sousedově pozemku je zakrvácený muž. Toho dne už John Rosie doma nenajde.

 Vypadá, že toho má dost.

John se snaží zjistit, co se stalo, a dovídá se o tom, jaký je ve skutečnosti jejich soused. Nejsou to moc hezká zjištění. Snímek „The Neighbor“ hraje hlavně na to, že je zde napětí, že je zde očekávání z toho, co se stane, jak se to celé vyvrbí. A nejsou to očekávání nenaplněná, snímek dovede dostát onomu nepříjemnému pocitu, který se ve vás začne postupem sledování jednotlivých scén rozlévat.

 Dobrá maska.

Horor „The Neighbor“ není vyloženě skvělou podívanou, ale docela zapadá do současného zajímavého trendu hororů ve stylu „Smrt ve tmě“, které se zaměřují na to, že u souseda se může skutečně skrývat cokoli, a rozhodně není dobré své okolí podceňovat. Film funguje dobře jako mainstreamovější torture porn i jako revenge a survival. Dohromady je to lehce nadprůměrný horor.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář