Bad Girls Go to Hell (1965)

45%
Herschella Gordona Lewise na chvíli střídá Doris Wishman, další béčková legenda.

Bad Girls Go to Hell

USA, 1965, 65 minut

 

Režie: Doris Wishman

Scénář: Doris Wishman

Hrají:

Gigi Darlene (Meg Kelton / Ellen Green)

Charles E. Mazin (Manžel)

Sam Stewart (Ed Bains)

Gertrude Cross (Thorne)

 

S tvorbou Doris Wishman s seznamuji až v poslední době a zjišťuji, že to byla v některých případech žena, která je mnohem zajímavější než její tvorba. Mimo jiné třeba proto, že do svých téměř padesáti let nic nenatočila a filmařkou se stala až ve chvíli, kdy jí zemřel manžel a ona začala přehodnocovat svůj život a zjistila, že by chtěla zkusit něco jiného. Ona tedy ve filmové branži fungovala už předtím, ale nikdy se nestala skutečně tvůrčí. V roce 1960 se to změnilo.

 To si tak normálně ležím...

Doris Wishman a Herschell Gordon Lewis měli docela dost společného, třeba to, že začínali na nudistických filmech. Doris Wishman v roce 1960 natočila film „Hideout in the Sun“, Herschell Gordon Lewis pak o dva roky později přišel s filmem Daughter of the Sun. Doris se žánru držela o něco déle, a zatímco se Herschell přeorientoval na gore, ona natáčela cosi, co by se dalo nazvat jako sexploitation.

 Prostě dělám doma stojku.

Za sexploitation je označován i snímek „Bad Girls Go to Hell“, který skutečně začíná celkem drsně, ale je potřeba si uvědomit dobu a tvůrčí schopnosti autorky. To vedlo k tomu, že zde sice je znásilnění, ale nejste si jistí, jestli to není jen špatně podaná hádka mezi hlavní ženskou postavou a domácím v domě, kde bydlí. Vzhledem k tomu, že ho zabije a film je trochu laděn do erotična, tak předpokládejme tedy znásilnění.

 Film sem tam sexy je.

Právě tento akt je důvodem, proč musí Ellen utéct z města a změnit si jméno na Meg. Tedy nejen to, že ji někdo znásilnil, ale také to, že svého prznitele zabila. Najít si nový, poklidný život nebylo jednoduché ani v 60. letech, a tak i Meg musí hledat cestu která je nakonec hodně trnitá, protože si samozřejmě najde bydlení u ženy, jejíž synáček je detektivem. Odhalování pravdy může začít.

 Úchyl na první pohled.

Ten příběh nezní až tak špatně, ale je to podáno otřesně. Černobílá kamera by byla ještě fajn, ale díky hercům se vytrácí jakékoli napětí, což je škoda. Doris je i celkem schopná vytvořit nějaké základní scény, které vás trochu nabudí, ale film je z hlediska erotiky hodně mírný a není v ně nic odvážného. Spíše se na to dívejte proto, že jste zvědaví na béčkovou tvorbu, ne tolik na vnadné ženy.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář