Bad Kids Go to Hell (2012)

40%
Zlobivé děti patří do pekla, jak se nám snímek snaží říct. A nakonec se tam i dostanou, ale úplně ne touhle cestou.

 

Bad Kids Go to Hell

USA, 2012, 91 minut

 

Režie: Matthew Spradlin

Scénář: Matthew Spradlin a Barry Wernick

Hrají:

Judd Nelson (Ředitel Nash)

Ben Browder (Max)

Amanda Alch (Megan McDurst)

Marc Donato (Tarek Ahmed)

 

Zlobivé děti jdou do pekla, jak nám údajně říká název tohoto teen hororu, který nemohl přijít odjinud než ze Spojených států amerických. Skupinka mladých studentů, která je zavřená v knihovně proto, aby si zde odpykala svůj školní trest. Jedná se o poměrně klasickou situaci, kdy oni nemohou utéct, ale je otázkou, co se jim vlastně stane. Proč by se tahle situace měla změnit v horor?

Ředitel vypadá nějak nedůvěryhodně.

Situace se v horor skutečně změní, to už víme od začátku a trochu to připomíná začátek filmu „Láska“, i když srovnání těchto dvou snímků není zrovna na místě. Hned na začátku jsme však vrženi do následků. V knihovně se stalo něco příšerného, ale nevíme proč. Následující hodina a půl by nám měla přinést rozhřešení a my bychom měli zjistit, k jakým strašným událostem došlo. Otázka je, zda to bude zábavné, či nikoli.

Kdo z nich přežije?

„Bad Kids Go to Hell“ je horor, který hraje především na to, že bude docela cool a že tím zaujme mladé publikum, které má rádo strašidelné filmy. Jenže se dostáváme k tomu, že atmosféra je trochu problém. Je roztahaná. Daří se zaujmout tím, že jsou zde v jedné scéně obnažená prsa, sem tam se objeví trochu krve, nějací ti šváby a zajímavá videa natočená na telefon. Jedná se o moderní film, který chce využívat moderní technologie k tomu, aby zaujal. Nejvíce pak sází na to, že celou dobu vlastně nevíme, o co jde. Nejen to, že nevíme, co ve filmu straší, jestli tu vůbec něco straší, ale nevíme ani, o jaký horor se vlastně jedná. Zda je to duchařina, slasher, torture anebo snímek ve stylu „Nezvratný osud“.

Striptýz nesmí chybět.

„Bad Kids Go to Hell“ se daří především jedna věc. Celou dobu budete váhat, zda sledujete paranormální horor, anebo nikoli. Tohle se musí filmu přičíst k dobru, protože hororová atmosféra to rozhodně nebude. Postavy jsou celkem ucházející, ale nikdo není takový, abyste mu fandili skutečně od srdce. Jsou to prostě poměrně protivní teenageři, kteří jen těžko vzbuzují sympatie. Na druhou stranu se o to ani moc nesnaží.

Už jen pro ty vlasy musí zemřít.

„Bad Kids Go to Hell“ je film, který vás může trochu zajímat, může se vám zalíbit, protože se přesně takovým snaží být. Není moc násilnický, aby to nikoho neurazilo, překvapivé je, že se zde víc mluví, než koná, což není pro moderní teen horor úplně klasické. Místy to funguje, časem to začne trochu nudit. Závěr je pak asi tím nejdivnějším na celém filmu. Mohl být výborný, ale místo toho všechno shazuje. Chce být strašně nečekaný, strašně přeplácaný a to je špatně. Škoda, pojmout ho trochu jinak, něco málo ubrat, hned by to vypadalo lépe. Minimálně na průměrnou známku by si snímek vydělal.

Hororové filmy (béčka, vrazi, děti)


Přidat komentář