Bad Ronald (1974)

60%
Ronald byl zlobivý chlapec, a tak ho matka musela schovat.

Bad Ronald

USA, 1974, 74 minut

 

Režie: Buzz Kulik

Scénář: Andrew Peter Marin podle románu Johna Holbrooka Vance

Hrají:

Scott Jacoby (Ronald Wilby)

Pippa Scott (Paní Wood)

John Larch (Seržant Lynch)

Dabney Coleman (Pan Wood)

 

Ronald je podle všeho trochu zlobivý kluk, což se nám snaží říct i název filmu. Hned na jeho začátku sledujeme, co ten zlobivý kluk provede. Trochu mu rupne v kouli a strčí do jedné holky, která upadne rovnou na cihlu. Hlava se jí rozbije a její život zhasne. To rozhodně není nejlepší začátek dne. Jak to bude Ronald vysvětlovat policii? Rozhodne se, že je třeba se poradit s matkou.

Chudák holka, stala se cílem magora.

Matka přece má na všechno vždycky odpověď, a tak se moc není čemu divit, když ji má i v tomto případě. Ví přesně, co Ronald musí udělat. Musí se skrýt do prostoru za stěnou a dělat, že tam není. Matka se pak postará o to, aby policie šla po špatné stopě. Jednoduše jim řekne, že Ronald někam utekl. Bohužel tenhle plán obnáší, aby Ronald zůstal za stěnou dlouhodobě.

Tady se mám schovat, mami?

Plán vlastně nevypadá moc špatně, jenom nepočítá s jednou možnou alternativou. S tím, že by mohla matka zemřít. Ale Ronald je chytrý kluk. Podle všeho má dost zásob – anebo může sem tam vylézt, že jo – a tak se za stěnou může skrývat dál. A to i ve chvíli, kdy se do domu nastěhuje nová rodina. Ronaldovi o ale nakonec nevadí, protože se zakouká do dcery nových nájemníků.

Hlavně tam buď hodný, Ronalde.

Jasně, Ronald by v podstatě měl být prezentován jako perverzák a jeho herecký představitel, Scott Jacoby, ho zahrál skvěle, ale pro televizní film se tvůrci rozhodli, že nepůjdou nějak moc daleko, a tak je ta perverznost dána spíše vzhledem než Ronaldovým skutečným chováním. Prezentuje se tak nakonec jako stalker, který nakonec nemá daleko k tomu, aby znovu zabíjel.

A takový hezký obraz jí namaloval.

Kdyby byl Ronald ještě trochu divější, dám filmu ještě vyšší hodnocení, ale on je celkem v pohodě, jen ho matka zavře do skrýše, pro jeho vlastní dobro. Kdyby to bylo v závěru ještě trochu vyhrocenější, je atmosféra lepší. I tak je ale snímek „Bad Ronald“ dobrým televizním hororem a dá se na něj koukat i po letech. Možná mu ale ona televiznost trochu ublížila na celkovém dojmu.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář