Barva z vesmíru (2019)

70%
Cage v parádně hnusném filmu podle Lovecrafta.

Barva z vesmíru

Color Out of Space

USA, Malajsie, Portugalsko, 2019, 111 minut

 

Režie: Richard Stanley

Scénář: Richard Stanley a Scarlett Amaris podle H. P. Lovecrafta

Hrají:

Nicolas Cage (Nathan Gardner)

Joely Richardson (Theresa)

Madeleine Arthur (Lavinia)

Elliot Knight (Ward)

 

Nicolas Cage a Howard Phillips Lovecraft, to je rozhodně spojení, které si nechám líbit. Mám rád Nicolase Cage. Je mi jedno, v čem zrovna hraje, prostě je to stejně film, který chci vidět. Jenom díky němu. A s Lovecraftem je to podobné, to je láska na celý život, obdivuji to, co založil a co se z toho následně stalo. Jeho imaginace ovlivňuje různé tvůrce i dlouho po jeho smrti.

Ta barva je krásná.

To je prostě něco, co obdivuji. A tak jsem byl zvědavý na tohle spojení, k němuž došlo u filmu „Barva z vesmíru“, jenž natočil „Richard Stanley“, který má za sebou režijně filmy jako „Dust Devil“ nebo „The Theatre Bizarre“, i když pravda, tam se jen spolupodílel na jedné povídce v rámci tohoto filmu. Tady se mohl rozjet naplno a nechat pustit uzdu fantazii. Děsivé fantazii.

A je všude.

Ona už předloha nechává docela dost možností pro to, aby byl natočen vizuální horor. A přesně toho se Richard Stanley chopil. Máme tu rodinu, která žije na farmě – otec Nathan (Nicolas Cage), matka Theresa (Joely Richardson) a jejich tři děti. Do toho se tedy ještě naveze jeden mladík, který se setká s Lavinií (Madeleine Arthur), nejstarší dcerou. A pak je důležité to, co přistane farmáři na pozemku.

A je jí opravdu hodně.

Na pozemku přistane meteorit, je kolem toho malý humbuk, ale skutečně jen malý. Větší problém je v tom, že meteorit s sebou přinesl podivnou barvu, která začíná mít vliv na své okolí. Rostliny rostou trochu jinak, i někteří tvorové se začínají vybarvovat. A možná se látka z meteoritu dostala i do vody, kterou farmář a jeho rodina pijí. To by mohlo mít neblahé následky. A co teprve stádo alpak?!

To ještě bylo všechno normální.

Americký koprodukční snímek „Barva z vesmíru“ je vizuálně úchvatný, stejně jako je odporný. Rozhodně se nemusíte bát, že byste přišli o nějaké ty lidské deformace, zvířecí mutanty a pěkné exploze lidských tkání. Tohle vám snímek nabídne vrchovatě, vše navíc podkresleno tou úchvatnou barvou z vesmíru. Jasně, není to nic převratného, ale na ten film se mi tak krásně koukalo.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář