Beacon Point (2016)

40%
Apalačská stezka se ukáže nad jejich síly. ale z jiného důvodu než obvykle.

Beacon Point

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Eric Blue

Scénář: Eric Blue a Traci Carroll

Hrají:

Rae Olivier (Zoe)

Jon Briddell (Drake Jacobs)

Eric Goins (Dan)

Jason Burkey (Brian)

 

Apalačská stezka je zhruba 3 500 kilometrů dlouhé stezka na východě Spojených států amerických. Něco pro skutečné nadšence do chození, pro ty, kteří se chtějí překonávat. Popravdě bych osobně sám tuhle stezku rád někdy podstoupil, i když to asi bude jeden z těch snů, které si člověk nikdy nesplní. Právě tahle stezka hraje ne až tak důležitou roli ve filmu „Beacon Point“.

Dream tým.

I když by se zdálo, alespoň z počátku, že bude apalačská stezka hrát roli celkem důležitou, nakonec tomu tak skutečně není. A to i přesto, že se na ni chystá hned několik osob. Tedy nechtějí zdolat celou stezku, ale dát si pouze desetidenní túru, během níž by měli zvládnout zhruba 90 mil. ni světoborného, ale stejně, zkuste si – pokud jste kancelářské krysy jako třeba já – jen tak z fleku dát takovou vzdálenost s plnou polní.

A ještě jednou.

Hned od začátku tu něco nebude v pořádku. To „něco“ je konkrétně skutečnost, že jejich průvodce chvíli před tím, než vyrazili, zabil jiného průvodce, který se skupinou měl ve skutečnosti jít. Muž dělá, že se nic nestalo, ale je celkem jasné, že tohle nezůstane nepotrestáno. Anebo minimálně dojde k tomu, že se něco zle posere, protože tenhle jejich vedoucí nebude vyrovnaný jedinec.

Ztratili se v lese?

A ono se něco posere, protože celkem záhy narazí na mrtvolu. Jen tak si leží na zemi, jako by se nechumelilo. Horal tohle vyřeší po svém a prostě tam mrtvolu nechá ležet. Že to ostatní ani nepřijde moc divné. Ale ono to teprve začne být divné. Jako že vážně hodně. Možná s tím má so do činění jeden malý kamínek, protože tohle vypadá, že by to mohlo mít i něco nadpřirozeného.

Lekce levitace?

Jako kdyby tvůrci snímku „Beacon Point“ pořádně nevěděli, jak udělat děj dostatečně zajímavý, a tak se rozhodli, že by bylo fajn, kdyby se do toho šouplo něco tajemného, prastarého, co se tam ani moc nehodí. No, proč ne. Velká podívaná z toho nebude, ale aspoň ten mysteriózní prvek se do toho dostane. A to je tak všechno. Význam postav pro děj a jejich osudů skoro nulový.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář