Beautiful Prison (2016)

40%
Co že je to za vězení? Možná je spíše symbolické...

Beautiful Prison

USA, Mexiko, 2016, 83 minut

 

Režie: Joel Vallie

Scénář: Joel Vallie a Eric Machiela

Hrají:

Mónica Almanza

Valentina Arnold

Kristen Barrett

Benjamin Chamberlain

 

„Beautiful Prison“ je snímek, který má v sobě celkem zajímavý potenciál, kdy je schopný si hrát se žánry, ale bohužel celou dobu máte pocit, že ten potenciál není naplněný. A s koncem filmu budete o téhle skutečnosti naprosto přesvědčeni. Potenciál skutečně nedojde naplnění. Nakonec se ukáže, že tohle je celkem otravné a s koncem si jen říkáte, že tohle scenáristé nezvládli. S možná vám to i přijde líto.

Hele, mám sluchátka.

Ben je mladý muž, který to má v hlavě trochu porouchané. Je psychicky nemocný, což se projevuje na kvalitě jeho života. Žije se sestrou a jejím přítelem, což vede někdy k situacím, které jsou všechny velmi náročné. Jedna z takových situací se vyhrotí tolik, že Chente (zajímavé jméno), sestřin přítel, vyhodí Ben na ulici. Doslovně, nejde o to, že b se ho chtěl zbavit natrvalo.

Hezká momentka, do alba.

Chente je prostě naštvaný a chce si to na Benovi vybít. Nic by se nestalo, trojice by se usmířila a všichni by šli v klidu domů. Kdyby Bena nesrazilo auto. Ocitá se v nemocnici, kde mu skutečně jde o život. Tedy vlivem nehody, ne z jiného důvodu. Jenže jako zázrakem přežije. A najednou je jiný, najednou je chytřejší, najednou všemu rozumí, najednou je prostě člověkem, jakým by si přál žít.

Asi bude přísný.

Ben ale nemá jen zlepšené schopnosti. Také má problémy. Vidí démony. Jako kdyby mu chtěl neustále někdo ubližovat. Jako kdyby po něm někdo šel. Někdo, koho ostatní nevidí. Ale Ben se rozhodne, že chce mít svou dívku, chce zlepšit svůj život a jde si za tím. V tu chvíli už je vám dávno jasné, že tady něco nesedí a že je možná všechno jinak, než jak by se zdálo. Ten film zas tak chytrý není, abyste to neprokoukli. A možná mu ani nešlo o to, aby v tom bylo nějaké tajemství.

A ona hodná.

Americko-mexický snímek „Beautiful Prison“ je mixem hororu, rodinného dramatu, akčního filmu, romantiky a lehké vědecké fantastiky ve stylu superhrdinů, ale opět spíše s temným nádechem. Tohle není vyloženě špatný mix, ale celé to bohužel vede k neuspokojivému výsledku, z něhož na mě dýchlo zklamání, a to i přesto, že mám podobné žánrové guláše docela rád.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář