Supernatural: 14. sezóna

60%
Seriál se chýlí ke konci, je to vidět a je to dobře.

Supernatural: 14. sezóna

20 dílů, 2018-2019

 

Tvůrce: Kripke

Hlavní postavy:

Jared Paladecki (Sam Winchester)

Jensen Ackles (Dean Winchester)

Jeffrey Dean Morgan (John Winchester)

 

Asi se nedalo čekat, že by 14. sezóna seriálu „Supernatural“ přinesla něco zásadně jiného. A co si budeme povídat, ona nepřinesla. Je to vlastně pořád to samé. Stejná kostra, kdy se jede podle dlouho zavedeného mustru, jenž tvůrci asi ani nechtějí měnit. Prostě je to jednodušší se dané kostry držet. Člověk má nějakou jistotu. A možná se to i nějakým divákům líbí, skoro po čtrnácté vidět podobný vývoj.

To bude boj.

Na konci 13. sezóny tvůrci nechali celkem zajímavý cliffhanger. Dean se stal schránkou pro archanděla Michaela, což z náboženského hlediska může znát hezky, ale vzhledem k tomu, že má být Michael obráncem víry, a to i obráncem ve zbrani, dá se předpokládat, že jeho působení v Deanovi nebude zrovna dvakrát dobromyslné. A o to přesně jde. Dean se postavil na druhou stranu, i když nedobrovolně, a tak je potřeba s tím něco udělat. Bude ho snad Sam muset zabít?!

A zase ty pohledy.

To, jak tvůrci tuhle zápletku vyřešili, mi přišlo až směšné. Z něčeho relativně velkého, udělali něco relativně banálního. Ale naštěstí pak už snad od třetího dílu došlo k tomu, co je na seriálu nejlepší – bráchové zase jezdí po případech, bojují s monstry, i když teď je to ve větším, protože mají spoustu dalších lidí pod sebou. Mary je tu, Bobby je tu, i když se objevuje zřídka, ale je to fajn, jako kdyby byly staré pořádky zase nastaveny, i když máte jistotu, že to zase kiksne.

Jack se tváří pořád stejně.

Na konci série samozřejmě dochází ke kritické události, už se zase řeší to, kdo je vlastně na čí straně, což je prvek, který mě nebaví. Stejně jako mě nebavila zápletka s cestováním v čase, které ale aspoň přivedlo do děje jednu starou a aspoň pro mě oblíbenou postavu. Se závěrečným zvratem už ale dochází k něčemu jinému, děj se posouvá trochu jinam a vy si jen říkáte, který z bratrů to na konci odnese tentokrát. Že by byl na řadě Sammy, když Dean musel nést Michaelovo břímě minule?

Šťastná rodinka.

Ne, čtrnáctá sezóna seriálu „Supernatural“ nepřináší divákům nic nového, jen se nám děj jemně posouvá dále, i když je patrné, že tvůrci chtěli udělat menší šok, ale jak se vám to má podařit, když pořád zabíjíte jedny a ty samé postavy? Měl jsem seriál hodně rád, dávám mu šanci i pro poslední, patnáctou sezónu, ale přece jen, těch dílů už bylo trochu moc. Až příliš moc.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, příšery, mysteriózní)


Přidat komentář