Becky (2020)

70%
Trochu drsnější "Sám doma".

Becky

USA, 2020, 93 minut

 

Režie: Jonathan Milott, Cary Murnion

Scénář: Nick Morris, Ruckus Skye, Lane Skye

Hrají: Lulu Wilson, Kevin James, Joel McHale

 

Co by se stalo, kdyby to Kevin nehrál na srandu, ale pořádně to chtěl těm dvěma zlodějíčkům nandat? A co by se stalo, kdyby ti dva zlodějíčci ve filmu „Sám doma“ vůbec nebyli blbouni, ale pořádně šmejdská hovada, kterým nebude vadit, když za sebou budou nechávat mrtvoly? Tak přesně to jsou otázky, na které dává film „Becky“ celkem jednoduchou a jednoznačnou odpověď.

Becky se nebojí.

Ano, byl by to docela masakr, protože „Becky není žádný čajíček, tohle prostě není film, který by byl milý, film, který by si na něco hrál. A přitom stejně budete mít pocit, že to není vyloženě realistické, že v tom je pořád nadsázka, stejně jako byla v „Sám doma“. Jenže tady je ta nadsázka dána přílišnou brutalitou, s níž film doslova vrcholí scénou s motorkou. To je pořádná pecka.

Kevin James je tu drsný.

Becky (Lulu Wilson) je na víkendové chatě se svým otcem a jeho novou přítelkyní, což se ukázalo jako problém. I když Becky s otcovou novou partnerkou a jejím synem nemá vyloženě problém, nechce je ve své rodině. Ztráta matky je pořád příliš čerstvá. A tak když se otec vytasí s tím, že bude mít Becky novou maminku, protože on si svou partnerku chce vzít, pořádně to mezi otcem a dcerou bouchne.

I bez oka...

Jenže to ani jeden z nich ještě netuší, že jejich životní cesty zkříží Dominick (Kevin James v hodně vážné roli), což je trestanec, jemuž se podařilo uprchnout. A není sám, s ním jsou i další. Ale Dominick je jejich kápo a oni ho poslechnou. A Dominick něco chce. A Beckyina rodina je mu v cestě, On je ochotný udělat cokoli, aby je odstranil, ale hlavně získal, o co mu tolik jde.

Becky mu ale ukáže!

Americký snímek „Bekcy“ není jen zajímavou proměnou Kevina Jamese, za mě je to hodně dobrá variace na vengeance filmy s tím, že tu máme v hlavní roli celkem mladou holku, která ale dovede sejmout pořádně urostlé chlápky. I v tom je nadsázka celého filmu. Ale nemůžu si pomoct, za mě je to něco, co tu prostě skvěle funguje. Film „Becky“ mě prostě bavil a skvělé gore byla jen třešinka na dortu.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář