Belly of the Bulldog (2015)

35%
V tanku není bezpečno, ani když venku číhá nebezpečí snad ještě větší.

Belly of the Bulldog

Velká Británie, 2015, 88 minut

 

Režie: Nick Gillespie

Scénář: Nick Gillespie

Hrají:

Rupert Evans (Reeves)

Steve Garry (Gantz)

Deirdre Mullins (Karlsson)

Michael Smiley (Capper)

 

Snímek „Belly of the Bulldog“ je někdy v mezinárodní distribuci uváděn také jako „Tank 432“, což je název, který trochu více vyjadřuje, o čem vlastně snímek je. Ano, jedná se o horor – nebo možná spíše drsnější psychologické drama – které se odehrává v tanku. Lidé jsou v něm uvězněni a jde jim o to, aby přežili, pokud je to za aktuálních podmínek vůbec možné.

Co to sakra...

Jak se vlastně skupina dostala do tanku? A jak je možné, že je tenhle označován jako horor? Na první otázku se dá odpovědět celkem jednoduše. Skupina vojáků si vzala zajatce, kteří by jim mohli pomoct v bojích, ale záhy zjistili, že po nich něco jde a že to není jen obyčejný nepřítel. A tak se tank jevil jako skvělé útočiště, kde i se zajatci přečkají to nejhorší. Jasně, zas tak dobrý nápad to nebyl.

Aspoň trocha světla.

Skupina je zde uvězněná a nemůže se dostat ven, protože se to celé nějak zaseklo a tank je možné otevřít jen zvenku. Trochu divné, ale stalo. Kde je ten hororový prvek? V podstatě v tom, že není jisté, kdo po nich vlastně jde a proč. Více se ale pak projevuje v tom, že jsou postavy zavřené, je zde klaustrofobní prostředí a není jisté, co se stane v další chvíli, jestli se třeba někdo nezblázní.

Někdy ani světlo nestačí.

Klaustrofobní prostředí je hlavní doménou filmu „Belly of the Bulldog“, protože v ostatních ohledech to moc dobré není. Herecky se to místy snaží, ale nestačí to. Dějově je to prázdné a jsou zde hluchá místa, která prostě nudí. A pak je zde pár celkem dobrých scén, které i stojí za pozornost, ale v konečném součtu nedělají film výrazně lepší, jen říkají, že by to za jiných podmínek mohlo být dobré.

Hlavně když člověk není sám.

Tvůrci mají rádi klaustrofobní prostředí v hororech a Nick Gillespie není výjimkou. Pokusil se to využít ve snímku „Belly of the Bulldog“, ale nedotáhl to do konce, který by byl skutečně dobrý. Člověk se pak nakonec zamýšlí, proč si tvůrci raději nezvolí nějakou kratší stopáž, kde by možná i měli co říct, protože na hodinu a půl tohle prostě nestačilo. Budete se místy asi celkem nudit.

 

Hodnocení: 35 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář