Bestialità (1976)

55%
Italská bizarnost, která ale rozhodně není vyloženě špatná.

Bestialità

Itálie, 1976, 75 minut

 

Režie: George Eastman, Peter Skerl

Scénář: George Eastman, Peter Skerl

Hrají:

Philippe March

Juliette Mayniel

Enrico Maria Salerno

Paul Muller

 

Italský horor „Bestialità“ má hodně dobrý začátek, což je důležité pro to, aby vás to chytlo. Ale ona je nakonec zajímavá i celá koncepce, kterou je možné označit v podstatě za erotický horor, kdy prvky erotiky mají přece jen trochu navrch. Ale to vůbec nevadí, protože ta erotika je tu podána celkem příjemně. A když už dojde na horor, tak umí celkem vycenit zoubky. Vlastně doslova.

Dobrman tu má důležitou roli.

Co že je ta úvodní scéna, kterou film disponuje a která vás dokáže celkem rozhodit a hned od začátku vám nejen naznačit, ale celkem jasně říct, že tohle je film, který nebude pro slabé povahy, tohle je film, který je určen někomu, kdo má slabý žaludek a nesnese ně co divného. To něco divného se týká celkem logicky sexu, kdy mladá žena zde smilní velmi netradičním způsobem.

A ženy také.

Snímek „Bestialità“ tak má celkem dobrý začátek, dobrý v tom smyslu, že je zde rozhodně něco, co vás dovede překvapit, třeba i šokovat. Ale on ani ten následný průběh není špatný, jen v něm došlo k e zpomalení, které nám má představit hlavní postavy a jejich problémy. A i když se dění odehrává na klidném ostrově nebo na klidném moři, problémy mezi manželi zde rozhodně jsou.

Ale je tu i jeden muž.

On je architekt a vypadá to, že na ostrově hledá místo, kde by mohl něco postavit. Ona je vzorná manželka, která je ale v současné době tak nadržená, že by ojela asi i strom, kdyby měl podobu jejího manžela. Jenže zrovna její manžel dává dost jasně najevo, že nemá zájem. On totiž nehledá místo pro stavbu, ale hledá dívku s dobrmanem, kterou už na ostrově několikrát spatřil.

Ale hlavně ten dobrman.

Italský film „Bestialità“ funguje především jako snímek, který rozhodně dokáže rozjitřit fantazie. Je to snímek úchylný, o tom asi žádná, ale nemyslím si, že je to nutně snímek, který by vás dokázal nějakým způsobem výrazně zhnusit, protože i tak si drží určitou úroveň a není vyloženě explicitní. Tvůrci ale fantazii měli a část jí přenesly ze svého filmu i na diváka, což oceňuji.

 

Hodnocení: 55 %

 

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář