Betaal: 1. sezóna

60%
Indický zombie miniseriál.

Betaal: 1. sezóna

4 díly, 2020

 

Tvůrce: Adhir Bhat, Patrick Graham, Suhani Kanwar

Hrají: Viineet Kumar, Aahana Kumra, Suchitra Pillai

 

Máme tu americké zombie, na ty jsme asi nejvíce zvyklí, ty jsou ve filmu takové nejtradičnější. Pak tu jsou karibské zombie, ty jsou takové tradiční zase ve smyslu toho, kde se vlastně vzaly. Ale poslední dobou zjišťujeme, že zombie, tedy ty, co vycházejí z těch amerických, jsou skutečně všude. A Asie je pro ně celkem silná bašta. Po tradičních jako jsou Japonsko, Hong Kong nebo Jižní Korea, která uhranula seriálem „Kingdom“ jsou tu teď zombie z Indie.

Bude se řezat?

S Indií je trochu problém. Hned od začátku budete mít strach, že do filmu nějakým způsobem propašují hudební čísla, což by zkazilo celou atmosféru. To se naštěstí v první sezóně seriálu „Betaal“ nestane. Pak ještě mají velký sklon k tomu, že chtějí dění zlehčovat. Aby to nebylo moc drsné, dramatické, prostě trochu diváka uvolnit. To je docela blbé, když chcete vidět atmosférický horor. Naštěstí seriál „Betaal“ má toho humoru skutečně jen poskrovnu. Takže zůstává více prostoru pro horor?

Byli to jen vojáci..

Ano, vlastně tomu tak je, i když se musí nechat, že se jedná o horor spíše akční, nikoli vyloženě horor atmosférický. Tak pořád tu máme zombie, že jo? Kdy vás naposledy nějaký ten zombie horor vyděsil? Tvůrci se v tomhle specifickém subžánru snaží spíše o tu akčnost, což může být někdy na škodu. V případě seriálu „Betaal“ to ničemu nevadí, je vidět, že tvůrcům akce docela šla.

A oni byli jen domorodci.

Děj seriálu „Betaal“ začíná celkem jednoduše. Policisté chtějí vystěhovat jednu vesnici, protože zrovna jí povede v budoucnu dálnice. Jenže je tu jeden pořádný problém. Skoro by se zdálo, že na vesnici je uvalena nějaká kletba, která nedovoluje obyvatelům jen tak odejít. A má to něco s minulostí, něco s britskými vojáky, kteří se začnou najednou probouzet k životu. Ani ty nové mrtvoly nezůstanou dlouho v chladu.

A pak přišli tihle...

Indický seriál „Betaal“ začíná první sezónu celkem dobrům způsobem. Jasně, ani omylem to nemá na korejské „Kingdom“, to prostě nejde, protože ten seriál je ve všem lepší, ale sakra, tohle je Indie, mají trochu jiné hororové standardy, ale tady se opravdu podařilo natočit čtyřdílnou sérii, která místy funguje jako horor naprosto parádně. Tohle bych od Indů rád častěji.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář