Little Evil (2017)

60%
Malý chlapec, takže jen malé zlo?

Little Evil

USA, 2017, 94 minut

 

Režie: Eli Craig

Scénář: Eli Craig

Hrají: Evangeline Lilly, Owen Atlas, Adam Scott

 

Když se zamilujete, chcete s tím druhým prostě být, protože... protože to tak nějak je. Však to nejspíš znáte, ta přitažlivost, kdy vám druhý člověk chybí, kdy jste bez něj jako bez končetiny. A právě na tom je založený film „Little Evil“, který prezentuje dva zamilované, ale s tím, že do jejich vztahu vstupuje jeden pořádný problém – přiženěný potomek jednoho z nich.

Tak co, sranda, ne?

Samantha (Evangelin Lilly) se provdala za Garyho (Adam Scott) a společně si docela rozumí. Rozumí si natolik, že se vezmou. A spolu s novou ženou Gary získává i nevlastního syna Lucase (Owen Atlas), který na první pohled vypadá jako ďáblův spratek, ano rovnou vystřižený z filmů „Přichází Satan“. Gary si přesto Samanthu vzal, i když Lucase ani nestačil pořádně poznat.

Budeme si hrát?

Brzy po svatbě Gary zjišťuje, že s Lucasem něco nebude v pořádku. Dějí se kolem něj podivné nehody, které vedou k tou, že lidé umírají. Samantha si je jistá, že je Lucas v pořádku, ale Gary začíná věřit tomu, že je skutečně možné, aby dítě mohlo být poskvrněné, aby se nejednalo o nevinnou bytost, ale aby bylo synem ďábla, Antikrista, Satana, do je jedno, jak mu říkáte.

Ano, budeme!

Snímek „Little Evil“ sází na to, že se nebere moc vážně, tedy většinu stopáže, i když ke konci je to takové hodně moralizující a zaměřené na rodinu. Jsou zde ale velmi dobré scény, například ta s Tylerem Labinem mě hodně bavila. Bohužel na druhou stranu těch skutečně dobrých komediálních scén není mnoho. Vyvažuje to ale skutečnost, že je film jinak docela drsný, což je dobrý kontrast s tím, že je zaměřeno na dítě.

Ne až tak šťastná rodinka.

Americký snímek „Little Evil“ by rozhodně mohl být ještě lepší komedií, mohl by být zábavnější, ale i tak je to film, který za to jedno zhlédnutí stojí. Pobavíte se, i když asi vyděšeni nebudete, možná vám některé postavy budou protivné, ale i tak si myslím, že se nudit nebudete a ke konci už budete i fandit hlavnímu hrdinovi, aby vše dobře dopadlo. Příjemná zábava.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (děti, satan)


Přidat komentář