Big Bad Wolf (2006)

60%
Jeden z mnoha vlkodlačích filmů.

Big Bad Wolf

USA, 2006, 95 minut

 

Režie: Lance W. Dreesen

Scénář: Lance W. Dreesen

Hrají:

Trevor Duke-Moretz (Derek Cowley)

Kimberly J. Brown (Sam Marche)

Richard Tyson (Mitchell Toblat / Beast)

Sarah Aldrich (Gwen Cowley)

 

Vlkodlačí horor, z kterého navíc už v názvu křičí, že se bude jednat o vlkodlačí horor. Ale o je dobře, proč se tím tajit, když to stejně bude hned po krátké době sledování jasné. Šlo tedy primárně o to, aby se podařilo natočit snímek, který bude diváky bavit, který v žánru přinese něco, co chytne i člověka, který toho s vlkodlaky viděl docela dost. Nebudu tvrdit, že se to na 100 % povedlo.

 Sexy kočičky.

„Big Bad Wolf“ je film, který jede na jistotu. Najdete zde přesně to, co očekáváte. Zlého vlkodlaka, který bude zabíjet. Zabíjení bude krvavé a postavy, co jsou ještě naživu, se budou snažit zjistit, kdo je vlkodlakem a jak je možné ho zastavit. Tohle skutečně není nic, co by vás mělo nějak víc rozhodit. Ale fajn, ono to vlastně není špatně natočeno a se standardem se zde zachází dobře.

 Postavy budou trpět.

V první řadě musím ocenit to, že je ve filmu „Big Bad Wolf“ docela dobře provedeno gore. Masky celkově nejsou výjimečné, maska vlkodlaka mě výrazně neupoutala, ale gore je dobré, krve je zde dost a sem tam dojde na skutečně povedené triky, které mi daly vědět, že na tohle se tvůrci nevykašlali a že šli cestou starých dobrých vlkodlačích filmů a převážně ručně dělaných masek.

 Roste jí ruka z břicha.

Tohle je první velké pozitivum, to druhé pozitivum je skutečnost, že si snímek „Big Bad Wolf“ na nic velkého nehraje a že je přesně takovým filmem, který očekáváte. Jsou zde scény, které jsou dobře úchylné anebo černohumorné, z čehož na mě prostě čiší uvolněnost a skutečnost, že tvůrci se u filmování bavili a že se jim něco z toho podařilo přenést i na diváka. Tohle se každému béčkovému filmu nepovede.

 Příšera se celkem povedla.

„Big Bad Wolf“ není skvělý hororový film, není to film, který mění žánr, ale je to film, který ctí žánr, jenž si vybral, a dává do něj prvky, které dovede hororový fanoušek ocenit. Je to malý film a jako takový se chová, což je jen dobře. Pokud tvůrci ví o svých schopnostech a nechtějí zbytečně dávat na odiv něco, co nedovedou, povede se jim fajn béčkový film. „Big Bad Wolf“ je důkazem.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vlkodlaci, survival)


Přidat komentář