Bigfoot Country (2017)

20%
Snímek, co ani nestojí za pozornost.

Bigfoot Country

USA, 2017, 80 minut

 

Režie: Jason Mills

Scénář: Jason Mills

Hrají:

Darren Andrichuk (Guy)

Kiana Passmore (Kiera)

Hans Potter (Bryce)

Michael Strickland (Sean)

 

Máte rádi filmy, kde skupina lidí jde do lesa, tam se jí něco stane, oni u toho hysterčí a začnou po jednom umírat. Pokud ano, tak je snímek „Bigfoot Country“ přesně pro vás. Pokud vás takové snímky nebaví, tak se hororu „Bigfoot Country“ vyhněte. A pokud vám jde o trochu kvalitnější horor, tak na tenhle americký film také raději zapomeňte, tady nic moc kvalitního nenajdete.

Lidi v lese.

Takže, jak jsem řekl, máme tu jednu skupinu lidí, kteří se vydají do lesa. Přece jen, něco jako Bigfoot nebo Sasquatch nebo jak jim chcete říkat, neexistují. A to si myslí i tahle skupina. Nedbají místního průvodce, který jim tvrdí, že tu byl Sasquatch spatřen. Prostě si jdou lesem, vypadají u toho, že se vydali na nedělní procházku po obědě a jsou velmi překvapeni, že nejsou v lese sami.

Lidi ve tmě.

Skutečnost, že v lese nic neuvidíte, nejspíš není nijak moc překvapivá. Tohle je film hlavně o tom, že je zde velké množství stromů a menší množství postav. A jinak nic. Jo, sem tam se vlastně objeví nějaká ta krev. A to je tak nějak všechno. Ne, to bych filmu křivdil, protože je tu pár celkem dramatických scén, které by v jiném filmu mohly docela dobře fungovat. Nikoli však zde.

Lidi v lese.

Dějově je snímek „Bigfoot Country“ jednoduchý, nepřináší nic skutečně zajímavého, těch pár zvratů možná díky hereckým výkonům spíš protrpíte, než abyste si je skutečně užili. A pak jen budete čekat na to, jestli se zde opravdu něco objeví, anebo bude všechno jinak. V tomhle směru není snímek „Bigfoot Country“ nijak naplňující a zůstává pro diváka jednoznačně zklamáním.

Lidi ve tmě.

Americký horor „Bigfoot Country“ je levným příběhem o tom, jak se skupina lidí vydala do lesa, aby tam umřeli. Minimálně někteří z nich. Není to nic objevného, ale nejhorší je, že to ani není natočeno způsobem, který by mohl být jakkoli zajímavý. A tak jen hodinu a čtvrt sledujete něco, co je špatné found footage a jen si potvrzujete, že tenhle žánr je pořád stejně špatný jako vždycky.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (příšery, survival, found footage)


Přidat komentář