Birdemic: Shock and Terror (2010)

5%
"Ptáci" trochu jinak a hodně levně.

Birdemic: Shock and Terror

USA, 2010, 105 minut

 

Režie: James Nguyen

Scénář: James Nguyen

Hrají:

Alan Bagh (Rod)

Whitney Moore (Nathalie)

Tippi Hedren (Julie McNeal)

Janae Caster (Susan)

 

Když se podíváte na fotografie ze snímku „Birdemic: Shock and Terror“, asi vás celkem snadno napadne, že se nejedná o film, který by byl nějak enormně kvalitní. Prostě je to béčkový film, který se podle všeho snaží navázat na tradici takového legendárního snímku, jako jsou „Ptáci“. To také vede k tomu, že používá relativně realistické, ale velmi špatné triky. Nijak překvapivě se Hitchcockovu originálu ani na kousek nepřibližuje. A to nemyslím jen po stránce trikové.

 Ptáci nebo atomová válka?

Triky a jejich nekvalita ale přece jen bijí do očí okamžitě. Není to ale jen nekvalita triková, po několika sekundách zjistíte, že kvalita chybí i hercům. A to je sakra problém. Pravda, z počátku se může zdát, že to ještě bude fungovat, že to celé je vlastně taková levná parodie. Ale pak je zde moment, kdy se to zlomí, a vy víte, že to celé je průser. Není nic, co by mohlo film zachránit.

 To jsou triky, co?

Máme zde nějaký základní romantický příběh, kdy se k sobě pár dostává jenom proto, aby on ji pak mohl chránit. Prostě klasika, jak ji prezentoval sám mistr hrůzy. Jenže tam, kde byli Tippi Hedren a Rod Taylor skutečně zajímavým párem, tam ústřední dvojice filmu „Birdemic: Shock and Terror“ postrádá jakoukoli chemii a je prostě špatná. Nemluvě o tom, že to jsou velmi nemotorní herci.

 A ještě jednou ptáci...

Takže, je to herecky špatné, je to trikově špatné, kdy něco podobného jsem skutečně dlouho neviděl, a navíc to má i pokračování! Ale o tom zase někdy příště. Ještě jeden velký problém bych ve filmu „Birdemic: Shock and Terror“ viděl. A to je skutečnost, že celé je to jedna hloupá ekologická agitka, kdy se na plnou hubu říká, že si za to můžeme sami, protože se k přírodě stavíme zle. Já vím, že ano, ale tady to nefunguje.

 Na to nejde se vynadívat.

„Birdemic: Shock and Terror“ se mi na počátku líbilo proto, že by to mohl být docela dobrý, hodně levný béčkový film, který si trochu utahuje sám ze sebe a nebere se příliš vážně. Bohužel se nakonec ukázalo, že se místy bere až moc vážně a nefunguje. Není to zábavné, není to akční, není to napínavé, není to nic, je to opravdu jen špatné stejně, jako jsou špatné triky, které se zde objevují.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář