Bite (2015)

70%
Jedno kousnutí pro ni změní všechno.

Bite

Kanada, 2015, 88 minut

 

Režie: Chad Archibald

Scénář: Chad Archibald a Jayme Laforest

Hrají:

Elma Begovic (Casey)

Annette Wozniak (Jill)

Denise Yuen (Kirsten)

Jordan Gray (Jared)

 

Jedno kousnutí a změní se vám celý život. Tohle se stane hrdince filmu „Bite“, u kterého jsem se ze začátku bál, že to bude jen další found footage, protože to začíná ruční kamerou, která je zde několikrát ještě použita i v průběhu filmu. Navíc byl začátek spojen s tím, že sledujete partu ženských, jak paří na dovolené. Musím říct, že tohle mě nebavilo sledovat a nejraději bych to přeskákal. Ale pak se holky šly koupat.

 Proměna začíná.

Tady nejde o to, že by bylo super sledovat holky v bikinách, i když i to je vždycky fajn, ale jde o to, že jednu z dívek ve vodě něco kouslo. Nešly se totiž koupat do bazénu, ale do jakési jeskyně s přírodním jezírkem. Kousnutí se nezdá moc vážné, ale když se Casey vrátí domů, zjistí, že na sobě má nějaké pupínky, které nechtějí zmizet ani po tom, co se pořádně umyje. Asi za tím bude nějaká infekce.

 Bývala docela hezká...

Casey infekci moc neřeší a spíše se diví tomu, co se s ní děje, jak se začíná měnit. K doktorovi nejde ani na naléhání svého snoubence, s kterým, i přesto, že by mohla být infekční, má sex. Mimochodem celkem hnusná scéna, jak jí rozmáčkne jeden z boláků. V tomhle ohledu snímek funguje skvěle. Kde nefunguje, to je nahota, tam se herci báli cokoli ukázat a vyznívá to nepřirozeně.

 Proměna pořádně pokročila.

Vrcholem snímku „Bite“ je ale proměna hlavní hrdiny, která je skutečně velmi nepříjemná. Vede k mnoha scénám, které jsou prostě hnusné, a to nejen proto, že se ona fyzicky mění, ale jednoduše proto, že je zde spousta slizu, různých vajíček, hnisu a ještě dalších látek, které jsou ženou vylučovány, i když by člověk nic takového rozhodně vylučovat neměl. Spojení s filmem „Moucha“ v tom, jak je přeměna zobrazována, se nabízí.

 Má pro nás psaníčko?

Snímek „Bite“ rozhodně není scenáristicky tak dobrý jako film „Moucha“, ale po stránce trikové je to snímek velmi povedený. Gradace přeměny, a to i ve smyslu, co je zobrazováno prostřednictvím snů, je velmi intenzívní a nekouká se na to zrovna příjemně. Tohle ale považuji za silnou stránku filmu, protože tu primárně šlo o to ukázat, jak může být podobná transformace nechutná. A to vyšlo naplno.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (gore, příšery)


Přidat komentář