Black Love (1971)

50%
Herschell Gordon Lewis a jeho instruktážní film o černé lásce.

Black Love

USA, 1971, 73 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Joseph L. Turner

Hrají:

Joseph L. Turner (Vypravěč)

 

Na jednu stranu se ve mně pere skutečnost, že tohle je v podstatě jediný hardcore film, který Herschell Gordon Lewis natočil, na druhou stranu se ve mně pere fakt, že to je takový bizarní edukační snímek o tom, jaké zvyky mají černoši v intimní životě, což mi samo o sobě přijde jako něco zvláštního, protože to, co je nám prezentováno, ničím speciální není a film mi přijde, že jen chce zbytečně oddělovat černochy od bílých.

 Láska v autě.

Snímek je skutečně edukativního charakteru a celou dobu v něm máte komentář, který vám popisuje, co se děje, jaké jsou zvyky Afro-Američanů, ale ve skutečnosti máte pocit, že se stáváte jen nějakými voyeury, kterým se někdo snaží nakukat, že černoši jsou něco jiného než bílí lidé – alespoň v posteli. Tenhle tón, který se snažil jít ve prospěch černochů, ale nakonec zní přece jen celkem rasisticky, mi docela vadil.

Láska na posteli. 

Nejsem proto, aby se rozdělovalo na černé a bílé a žluté a já nevím jaké, jsme lidé. Ale v tomhle ohledu snímek má svou hodnotu, protože ukazuje, jak byli (jsou?) černoši vnímáni. I proto zde nedochází k mezirasovému sexu, který je i dnes považován za něco trochu zvláštního. Mimochodem i samotné pornohvězdy s tím mají problémy a některé by do „interracial“ prostě nešly. Ano, rasismus funguje stále. Ale dobře, dejme tomu, že je to o vkusu.

 Někdo se dívá.

Proč je snímek v Herschellově filmografii tak zajímavý? Je to dáno skutečností, že to je jediný film, kde se Herschell nebojí zobrazit penetraci, a to skutečně zblízka, a tak dostává snímek známku hardcore, i když díky onomu edukativnímu přístupu je tahle skutečně trochu narušena. Uvidíte zde pár skutečně blízkých záběrů, což dovede zaujmout a popravdě je to to jediné, proč na film kouknout.

 Pěkný záběr.

„Black Love“ je další bizarnost, kterou v tvorbě Herschella Gordona Lewise najdete. Díky těmhle filmům se ale stal Herschell kultovní, protože tohle prostě nikdo jiný netočil. Nebo alespoň nebylo tolik autorů. Je dobře, že se film zachoval, protože byl nějakou dobu považován za ztracený, ale nakonec byl vydán i na DVD a fanoušci si ho tak mohou zhlédnout, stejně jako další Herschellovy kusy.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář