Black Mirror: 2. sezóna

80%
Druhá sezóna za první nijak nezaostává.

Black Mirror: 2. sezóna

4 díly, 2013

 

Tvůrce: Charlie Brooker

 

Když se na tyhle díly podíváte zpětně, uvědomíte si, jak i za těch pár let pokročila technologie, kterou jsou jednotlivé díly natáčeny. Netvrdím, že jsou tyhle díly špatné, ale na kvalitě záznamu je ten pokrok strašně moc vidět. Docela by mě zajímalo, co by lidé z počátku minulého století říkali na to, že za sto a kousek let tu bude něco jako 4K rozlišení, a to jdou formáty zobrazení ještě dál.

Měla ho ráda, měl ji rád.

Ale recenze je tu hlavně kvůli tomu, aby se zaměřila na jednotlivé díly druhé sezóny seriálu „Black Mirror“. Ta má tentokrát rovnou čtyři epizody, oproti první sezóně, které měla jen tři. První z nich se jmenuje „Přijdu hned“. Tohle je takový ten romantický film, který se zvrtne a pak se zvrtne ještě jednou. Nechci nic prozrazovat, ale herecky je tenhle díl opravdu velmi povedený.

Jeden z těch divných dílů.

Následuje pak „Lovná zvěř“, což je příběh, který ve vás bude po dokoukání ještě chvíli rezonovat. Velkou část nebudete chápat, co se děje, pak to pochopíte a možná vás to trochu zklame, ale to končí, jsou zde mezititulkové scény, a to teprve příběh dostává pořádné grády. Tohle je opravdu něco, z čeho mě při posledních scénách mrazilo a říkal jsem si, že by to s lidmi mohlo být opravdu zlé.

Zato tenhle je pěkně promyšlený.

„Medvídek Waldo“ je dobrá politická satira, která ale až tak vtipná nakonec není, podobně jako není první díl celého seriálu. Ten má také podobné, politické zaměření. Waldo ukazuje, jak je politika hloupá a prohnilá a jak se společnost nechá snadno manipulovat. Posledním dílem je pak „White Christmas“, což je docela dobře vystavěná detektivka, což vám dojde asi tak až s posledními deseti minutami.

Waldo je milý medvídek.

Druhá sezóna seriálu „Black Mirror“ není o nic slabší než sezóna první a ukazuje se, že v téhle oblasti, tedy v oblasti technologií je toho pořád dost co říct. Může to být společenské drama, vztahová satira, ale i detektivka. Technologie nemusí být tím hlavním, může mít jen vedlejší roli, ale i tak zasáhne nějakým způsobem do života. Není to nutně negativní, nebo pozitivní, někdy je to prostě takové ambivalentní.

 

Hodnocení: 80 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář