Black Mirror: 4. sezóna

70%
Tady už nějaký ten trochu slabší díl je.

Black Mirror: 4. sezóna

6 dílů, 2017

 

Tvůrce: Charlie Brooker

 

Čtvrtá sezóna je druhou, která obsahuje rovnou šest dílů. To není pro seriál „Black Mirror vyloženě obvyklé, protože takový počet má jen třetí a čtvrtá sezóna, většinou si vystačí s menším počtem dílů. A popravdě si myslím, že čím méně, tím v případě tohoto seriálu lépe. Ale i ve čtvrté sezóně jsou díly, které rozhodně stojí za pozornost. Hned ten první určitě stojí za řeč.

Tým snů.

„USS Callister“ začíná jako „Start Trek“ či podobný seriál, jasně na ně odkazuje, ale mnohem více je to o tom, co mohou ti, kdo se cítí utlačovaní, ale přitom jsou geniální, udělat lidem, od nichž cítí tlak. Skvělý úvod sezóny, i když trochu pro nerdy. To „Arkangel“ už je z trochu jiného těsta, ale neméně dobrý. Matka prostě jenom chce mít neustálou kontrolu nad svou dcerou. Jasně, že se to musí vymknout.

Jen chtěla vědět, co malá dělá.

„Krokodýl“ je neskutečně mrazivá podívaná, kdy to začíná celkem nevinně, ale pak se přijde s vynálezem, který umí číst vaše vzpomínky. To je trochu blbé, když jste někoho zabili a ještě to zamaskovali. Jeden z nejmrazivějších dílů a až černohumornou pointou. To „DJ na odstřel“ je romance v techno světě, který ukazuje, jak snadno se necháme ovlivnit, když je nám něco nalajnováno. A jak stejně snadno chceme z těch kolejí vyjet.

To přehnala.

Nejslabší díl čtvrté sezóny je „Železná vůle“, což je obyčejný survival, kdy jen to, co lidi honí, je trochu divné. Černobílá tomuhle moc nepomáhá. Zato vás pak čeká „Černé muzeum“, a to je pecka na konec. Jeden z nejlepších dílů, skvělé využití technologie a do toho všeho je to ještě velmi dobře vypointované. To vás hned přiměje chtít se dívat na další díly tohohle seriálu.

Je možné najít dokonalý protějšek?

Čtvrtá sezóna „Black Mirror“ pokračuje ve skvělé jízdě, kdy pokud máte alespoň trochu rádi sci-fi, které je chytré, rozhodně se zde najdete. Stejně jako v případě, pokud máte rádi trochu toho sociálního přesahu, protože mnohé, co se zde odehrává, je nám v dnešním technologickém věku blízké. Jde jen o to, jak se k tomu postavíme a jestli se technologiemi sami nenecháme pohltit.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář