Black Rock (2012)

60%
Tři mladé ženy, celkem mladé, se vydávají na dovolenou do přírody. Jasně, že tohle skončí blbě.

Black Rock

USA, 2012, 83 minut

 

Režie: Katie Aselton

Scénář: Mark Duplass a Katie Aselton

Hrají:

Katie Aselton (Abby)

Lake Bell (Lou)

Kate Bosworth (Sarah)

Will Bouvier (Henry)

 

Když horor natáčí žena, člověk má přece jen trochu jiná očekávání a doufá, že ten pohled bude odlišný od toho mužského, který je silně převažující. Jen se podívejte do kolonky režisérů a spočítejte, na kolika z nich je ročně u hororu ženské jméno. Je to celkem málo případů. Katie Aselton si v „Black Rock“ zahrála i hlavní roli, nemluvě o podílu na scénáři – ona přišla s příběhem. „Black Rock“ tedy vypadá jako velmi autorský film, což ne vždy musí být záruka kvality.

On jí ten úsměv zmizí.

Scénáře se ujal Mark Duplass, kterého si pamatuji hlavně ze snímku „Safety Not Guaranteed“. Tohle není jediné jméno, které je známé. V herečkách najdeme Kate Bosworth nebo Lake Bell, což jsou tváře, které si nejspíš budete odněkud vybavovat. Neříkám, že to jsou hvězdy, které film zachrání, ale přece jen je vidět, že hrát umí, že fungují v pohodových scénách i v těch vypjatých, hrají nejen tělem, ale také hlasem. Tohle není vždy aspekt, který by u podobných snímků vynikal.

Krajina je hezká.

Tři dívčiny se vydají na dovolenou do divočiny. Jak jinak. Poslední dobou mám pocit, že se dívám jenom na filmy, kde se různě velké skupiny složené z různého počtu zástupců mužského a ženského pohlaví vydávají mimo civilizaci. Horor je očividně také žánr, který se snaží přizpůsobovat trendům a tomu, co je zrovna populární. Budiž, někdy to může být zajímavé, viz „Chata v lesích“.

No, holky mají už něco za sebou...

Tyhle tři ženské jsou celkem zábavné a vůbec nevadí, že díky minimu nalíčení je i taková Bosworth celkem asexuální. Naopak, tohle oceňuji a myslím si, že je to dobře. V divočině to vypadá přirozeně. Tak tyhle tři baby narazí na tři chlápky, co jsou na lovu. Dají se dohromady, sedí spolu u ohně, jedna z holek flirtuje s jedním borcem, on na ni něco zkusí, ona se nakonec stáhne, a v tu chvíli se všechno sype a holky jsou v pořádném průseru. Dobré, má to smysl, není to originální, ale celkem to funguje.

Tohle vypadá na problémy.

Katie Aselton odvedla dobrou práci a myslím, že celkem nadprůměrnou. To napětí je zde jen v několika málo scénách, je to spíš psychologická věc a podařilo se film udržet v takových mezích, aby to nebylo až moc křečovité. Mohou za to hlavně herečky, které si sedly a nemusejí moc přehrávat, tedy až na pár momentů. Celkem mě to příjemně překvapilo, protože po úvodu jsem čekal hrůzu a děs, ale tenhle film dokázal udržet mojí pozornost.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (béčka, mučení, vrazi)


Přidat komentář