[Rec]³: Génesis (2012)

55%
Svatba, která nedopadla podle přestav nevěsty ani ženicha.

[Rec]³: Génesis

Španělsko, 2012, 80 minut

 

Režie: Paco Plaza

Scénář: Luiso Berdejo, David Gallart a Paco Plaza

Hrají:

Leticia Dolera (Clara)

Diego Martín (Koldo)

Ismael Martínez (Rafa)

Àlex Monner (Adrián)

 

„[Rec]“ je série, která si ve světě udělala docela jméno. A to i proto, že došlo na americké remaky prvních dvou filmů, a to pod názvem „Quarantine“. Ve Španělsku, zemi, kde se série zrodila, si však už mohli vychutnat i čtvrtý díl této série. Já jsem zatím u třetího, který natočil Paco Plaza, jeden z režisérů prvních dvou filmů. Ten druhý režisér, Jaume Balagueró, si pro sebe vzal právě čtvrtý film.

 Štastná nevěsta.

Když plánujete svatbu, nechcete, aby se něco posralo. Někdy jsou to plány docela dlouhodobé, což vím dobře z vlastní zkušenosti, protože my jsme naši svatbu plánovali v podstatě jeden celý rok. A vyšla krásně, musím říct, ale stejně tak se musím přiznat, že jsme do tohoto plánování nezahrnuli možnost, že by na svatbě mohla propuknout zombie nákaza a ze svatby se stal masakr.

 Nebezpečná nevěsta.

Paco Plaza a jeho spoluscenáristé s tímhle počítali, a tak nám prezentují film, který vlastně není o ničem jiném. V první části sledujeme svatbu, která probíhá krásně, je dojemná, jak svatby být mají, ale pak jeden ze svatebčanů spadne na stůl a zakousne se do jedné svatebčanky. Nemluvě o tom, že kolem místa, kde se svatba koná, se potuluje až příliš lidí, kteří na sobě mají ochranné obleky.

 Krvavá nevěsta.

Skoro se chce říct, co bude asi tak zajímavé na filmu, který v podstatě kopíruje první snímek jenom s tím rozdílem, že celé jeho dění se odehrává na svatbě, respektive po ní. Překvapivě ale právě sama tahle skutečnost vede k tomu, že dochází k celkem zajímavým scénám, výborné proměně nevěsty, no a nakonec i takovému závěru, který se dá tak trochu očekávat. Paco Plaza ukázal, že i opakované téma je možné pojmout alespoň trochu originálně a vykřesat z toho dobrý hororový zážitek.

 A zase spolu.

Snímek „[Rec]³: Génesis“ se kromě klasicky dobrých scén se zombie vyznačuje i tím, že je v něm všudypřítomný humor. Nekřičí na vás hlasitě, ale třeba svatebčané v brnění jsou prostě povedenou ukázkou absurdity. „[Rec]³: Génesis“ není skvělým filmem, který by v zombie žánru nabízel něco nového, ale je to drsná hororová zábava, která fanoušky žánru nadchne a které ani nevadí sem tam ta ruční kamera.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář