Blast-Off Girls (1967)

40%
Hudební branže je drsná a Herschell Gordon Lewis to ví.

Blast-Off Girls

USA, 1967, 83 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Dan Conway (Boojie Baker)

Ray Sager (Gordie)

Tom Tyrell (Tom)

Ron Liace (Ron)

 

Herschell Gordon Lewis je sice možná označován za kmotra gore, ale ve skutečnosti měl a vlastně pořád má mnohem širší záběr, než by se na první pohled zdálo. Ano, u všech jeho filmů je možné hovořit o brakové tvorbě, ale to nic nemění na tom, že byl schopen natočit nudistický film, erotický film, hororový film, čisté gore, ale také třeba drama z hudební branže jako v tomto případě.

 Vida, kdo přišel na návštěvu.

Snímek „Blast-Off Girls“ vypráví o jednom producentovi, který se rozhodl, že hudbu má smysl dělat jednom z jednoho jediného důvodu: pro peníze. Ne proto, aby si vydělala skupina, která hudbu tvoří, ale aby si vydělal on, který skupině umožní vůbec nějakou produkci. Už na základě takové postavy zde máme celkem jasně navrženou zápletku o tom, co bude snímek obsahovat.

 Pohodička pod stromem.

Boojie Baker je producent, který si nebere servítky a rozhodně mu nejde o dobro vlastních klientů. A tak když narazí na začínající kapelu, která má slibný potenciál, rozhodne se toho využít ke svému obohacení, aniž by musel kapele platit nějaké velké peníze. V podstatě dělá z mladíků blbečky jenom proto, aby si o sobě nezačali moc myslet a on nepřišel o svůj zdroj penízků.

 Jen podprsenka!

Herschell Gordon Lewis není známý proto, že by byl skvělým režisérem, ale proto, že je režisérem spíše špatným, kterému ani tolik nejde o kvalitu, jako jenom o to, že mohl vůbec něco natáčet. Tohle téma mu však bylo očividně blízké, protože si k němu sám napsal scénář, který je podle toho také celkem jednoduchý, klasický a bez nějakých velkých scén, které by herci ani nezvládli.

 Děvčata to nemají snadné...

„Blast-Off Girls“ se pak v podstatě nesnaží říct nic jiného než to, že šoubyznys je špatný a zlý. Dobří lidé na něj doplatí, pokud se do něj pokusí proniknout, protože jsou zde šelmy, které je sežerou. Pochybují, že i ve své době to bylo nějaké objevné zjištění, ale stejně se mi líbí, že se Herschell vždy svými filmy snažil něco říct, alespoň tedy v případě, pokud se jednalo o dramata.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy


Přidat komentář