Dorohedoro: 1. sezóna

60%
Takový celkem alternativní seriál.

Dorohedoro: 1. sezóna

12 dílů, 2020

 

Tvůrce: Kyu Hayashida, Hiroshi Seko

Hrají: Wataru Takagi, Reina Kondou, Ken'yû Horiuchi

 

Na tenhle seriál jsem byl docela zvědavý, protože se jedná o mix žánrů. A samozřejmě také proto, že to je manga a podle všeho rozhodně není pro děti. Alespoň tedy ne v tom směru že by jim to rodiče měli pouštět jako večerníček. Ale když se na to děti kouknou sami... no, pořád je hlídat nemůžete. Zase si myslím, že i kdyby to udělali, rozhodně se rozšíří jejich představivost.

Až tak hororové to není.

Na ČSFD je uvedeno, ž se jedná o dobrodružný fantasy seriál, ale IMDb je v tomhle řazení trochu bohatší. Uvádí, že se jedná o akční seriál s prvky komedie, fantasy, hororu a také s prvky mysteriózními. To poslední rozhodně platí, protože v hlavní roli máme hrdinu, který si nic nepamatuje, ale rozhodně je mu jasné, že s ním něco není v pořádku. Vypadá totiž jako antropomorfizovaný ještěr.

Ale divné ano.

V takovou chvíli už je jasné, kde se vzala jeho přezdívka Caiman. Jako Caiman se pohybuje městem, a to spolu se svou kamarádkou Nikaido, která ho objevila a snaží se mu pomoct, aby se zbavil kletby, která je na něj uvalena. Tím je samozřejmě myšleno to, aby přestal vypadat jako obří kajman. Že to nebude jednoduché, to je asi celkem jasné. Že to bude sakra divné, no, na to se musíte podívat sami.

A úchylné.

Jednotlivé díly jsou poměrně krátké, je tam docela dost prostoru pro titulky, takže těch 25 minut, jak je avizováno, vlastně žádný díl nemá, ale i tak se do stopáže naměstnalo tolik bizarního, násilného, vtipného, brutálního, fantaskního a místy i docela absurdního, že by to mnohým vydalo i na několik seriálů. Tady je to přehlídka šíleností a podivností, z které až přechází zrak.

Ale hlavně divné.

Osobně mám pocit, že se v seriálu „Dorohedoro“ pod tím vším zvláštním, co tu sledujeme, ztratil příběh, i když na konci se mu zase pořádně daří vyplout na povrch a vy jste až překvapení z toho, jak je to nakonec hluboké. Z mého osobního pohledu si ale nemůžu pomoct, tohle není seriál, který by mě vyloženě dovedl nadchnout. Snad jen tou neskutečnou fantazií, kterou mají jen Japonci.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (gore, příšery)


Přidat komentář