Bleed (2016)

40%
Budě tu někdo krvácet? Sice si na to počkáte, ale ano, název filmu nelže.

Bleed

USA, 2016, 82 minut

 

Režie: Tripp Rhame

Scénář: Tripp Rhame a Ben Jacoby

Hrají:

Chelsey Crisp (Sarah)

Riley Smith (Eric)

Michael Steger (Matt)

Lyndon Smith (Skye)

 

Máte partnerku v poměrně pokročilém stadiu těhotenství. Radostná očekávání. Co vás celkem logicky napadne udělat jako první, když se sejdete s partou dalších čtyř kamarádů, kteří k vám přijeli na několik dní, aby s vámi kolaudovali váš nový dům? Jasně, první věc, co vás napadne, je vydat se do vyhořelé věznice, protože to je strašně cool nápad a rozhodně nehrozí žádné nebezpečí.

 I na vanu dojde.

Potřeba objevovat místa, která se rozpadají a která jsou spojena s nějakými temnými historkami, mi není nějak blízké, ale rozumím tomu, že někdo takovou potřebu prostě má. Nějak si nedovedu ale představit, proč na taková místa, kde se třeba může propadnout podlaha, něco na vás spadne, a podobně, budu tahat svou velmi těhotnou partnerku. Aha, tak on zde důvod je, v závěru.

 A na sex taky.

Takže fajn, je to přece jen skupina šesti lidí, a tak se dá očekávat, že ta by mohla nějaké problémy zvládnout. Jak se ale ukáže – ani v tomhle ohledu není horor „Bleed“ nějak moc velkou novinou – tak skupina je natolik různorodá a divná, že oni si v podstatě o problémy říkají už od první chvíle, jenom o sobě navzájem možná neví, že každý z nich nějaký ten problém má.

 Romantika nechybí.

Snímek „Bleed“ má takové klasicky nudné tempo, kdy první část je zde od toho, abyste se seznámili s postavami, které ani moc poznat nechcete. Druhá část pak slouží k tomu, aby se postavy dostaly do nějaké problematické a možná i děsivé situace. Třetí část je pak vyvrcholení a už záleží jen na filmařích, jak moc to bude krvavé a kolik postav umře. V tomhle podání je to nuda.

 A sem tam se objeví i něco dobře děsivého.

Horor „Bleed“ hraje na poslední část, což je patrné. Ta má diváka šokovat, i když je patrné, že k tomu scénář směřoval celou dobu. Jedná se o část, která je gory, část, která je skutečně hnusná, i když provedení rozhodně není dokonale. Přesto je to nejlepší část a alespoň díky ní stojí za to na snímek „Bleed“ kouknout. Jiných důvodů opravdu mnoho nenajdete a možná tenhle horor spíš vynecháte.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi, satan)


Přidat komentář