Blood Feast (2016)

40%
Když vás posedne svůdná egyptská bohyně, dostanete chuť na lidské maso.

Blood Feast

USA, Německo, 2016, 90 minut

 

Režie: Marcel Walz

Scénář: Philip Lilienschwarz, Marcel Walz

Hrají:

Robert Rusler (Fuad Ramses)

Caroline Williams (Louise Ramses)

Sophie Monk (Penny Ramses)

Sadie Katz (Ishtar)

 

O tom, že bude snímek „Blood Feast“ celkem předvídatelný, svědčí už jeho název, ale také úvod. Osobně bych příliš neviděl ve filmu „Blood Feast“ velkou postu stejnojmennému snímku Herschella Gordona Lewise, ale musí se nechat, že je paráda, že se tvůrcům podařilo Hershella pro natáčení zlanařit a on se zde, v krátké scéna a jen na monitoru počítače skutečně objeví!

Trochu cenzury.

Tohle je prvek, kterým u mě snímek „Blood Feast“ získává nějaké trochu doby navíc, protože jinak toho moc není. Na jednu stranu je super, že Herschell Gordon Lewis zanechal celkem zásadní stopu i v současných tvůrcích, že je jeho brakové dílo neustále připomínáno, i když stejně jako tomu bylo v jeho době, i nyní je to pouze pro omezenou skvadru fanoušků, kteří tohle mají rádi.

Pořezaný muž ve tmě.

I tak si ale myslím, že je pořád lepší se podívat na Herschellův původní film, přece jen, z těch 60. let to má své kouzlo. Provedení z roku 2016 už je moderní, není tak levné, není tak brakové, tedy spíše se jedná o celkem profesionálně natočený film, pokud pomineme většinu hereckých výkonů, které jsou spíše velmi průměrné. Až na hlavního hrdinu, který hraje přesně, co má.

Křičící muž ve tmě.

Fuad Ramses (Robert Rusler) je Američan, který se přestěhoval do Francie, kde chce vést americké bistro. Nápad je to super, ale zákazníkům je to tak trochu jedno. A tak musí makat ještě v muzeu, kde je neustále přitahován sochou bohyně Ishtar. Ta ho nakonec ovládne a on se stává novou osobou, mužem, který touží po lidské mase a naplnění různých děsivých niterných potřeb.

Dvě ženy ve tmě.

Snímek „Blood Feast“ stojí na dvou aspektech. Zaprvé na výkonu Roberta Ruslera, který se pro postavu hlavního antagonisty hodil skvěle. Zadruhé na gore, které je zde, na explicitě a relativním realismu. Jenže ve chvíli, kdy by mohla kamera zabrat něco skutečně zajímavého, najednou dojde ke střihu. A to je škoda, tenhle film měl být mnohem odvážnější. Rozhodně pro to měl dobré základy.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář