Blood Hunt (2017)

50%
Dvojice si vyjela na výlet. Tak to bývá...

Blood Hunt

Austrálie, 2017, 78 minut

 

Režie: Sam Curtain

Scénář: Danny Beaton, Sam Curtain a Thomas Roach

Hrají:

Dean Kirkright (Dean)

Kahli Williams (Claire)

Thomas Roach (Knuck)

Benjamin Denmeade (Heath)

 

Snímku „Blood hunt“ hodně prospívá, že se tvůrci rozhodli, že budou mít v podstatě jen hodinovou stopáž plus nějaké ty titulky, protože si uvědomovali, že nemají látku, kterou by zaplácali víc času. A ne, skutečně ji neměli. Ani tak nepředvádějí nic, co by bylo nějakým způsobem nové, speciální, ale aspoň to dělají v čase, který je pro diváka povětšinou snesitelný.

To není dobrá společnost.

Jedná se o australský horor a docela důležitou roli tu hraje prostředí, kdy v Austrálii jsou prostě místa, kde je málo lidí Jasně, to samé by se mohlo odehrávat někde uprostřed Spojených států amerických. Jak říkám, originalitou snímek „Blood Hunt“ rozhodně nevyniká. Jde jen o to, jestli bude alespoň v rámci možností zvládnutý a přinese alespoň trochu napětí.

Nevypadá to pro ni dobře.

Dean (Dean Kirkright) a Claire (Kahli Williams) jsou prostě dva mladí lidé, kteří se v autě, sami dva, vydávají na výlet do centrální Austrálie. Jasně, že to nebude romantický výlet, jak by se dalo čekat, protože na idioty člověk narazí kdekoli, a je tak nějak jasné, že tohle budou idioti, co si vás budou chtít podat. Stačí jen trochu blbě něco říct neb o se třeba jenom blbě podívat.

A pro něj taky ne.

A to se stane přesně Deanovi a Claire. Teď už je na nich, aby se pokusili nějak přežít, protože přesně tak to vypadá – jako boj o život. Je to amatérské, skoro je vidět, že to je točeno na první dobrou, ale nějak se snímku skutečně daří, aby gradoval napětí, což je dobré. Je to dáno i syrovostí a tím, že jsou zde záběry spíše na detaily, skoro jako kdyby se to opravdu mohlo dít.

Ti týpci jsou divní.

Australský snímek „Blood Hunt“ není nějakou velkou podívanou, je to snímek malý a v samotném pojetí je v podstatě minimalistický. Ale vůbec mu to nevadí, je to ku prospěchu věci a divákovi, který nežádá moc, se to bude líbit, protože je to v rámci možností funkční. Nepotěší tak pouze krátká stopáž, ale i skutečnost, že se podařilo za malý peníz natočit to, co bylo záměrem.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář