The Haunting of Hill House (2018)

70%
Seriál, který vám ukáže sílu duchů i rodinného dramatu.

The Haunting of Hill House

10 dílů, 2018

 

Tvůrce: Mike Flanagan

Hlavní postavy:

Oliver Jackson-Cohen (Luke Crain)

Victoria Pedretti (Nell Crain)

Michiel Huisman (Steven Crain)

Carla Gugino (Olivia Crain)

 

Nebudu tvrdit, že jsem ze seriálu „The Haunting of Hill House“ vyloženě nadšený že bych o něm vyprávěl každému, koho znám, ale musím uznat, že se jedná o seriál – hororový seriál – který rozhodně stojí za to, aby se na něj podívali. A nejlepší na něm je, že není určen vyloženě hororovým fandům, své si v něm mohou najíti ti, co mají prostě jen rádi dramatické seriály, toho dramatu je tu docela dost.

Povedená rodinka.

Máme v seriálu „The Haunting of Hill House“ vlastně dvě dějové roviny. Ta hlavní je – nijak překvapivě – současná. Jsou zde sourozenci rodiny Crainovi, kteří musejí řešit jednu velmi nešťastnou událost. Nell, jedna ze sester, spáchala sebevraždu. Tohle je něco, co rodinu zasáhne vždy, možná ji stmelí, nebo naopak odkryje tajemství minulosti. U Crainových platí obojí.

To má pak člověk temné vzpomínky.

Druhá dějová rovina je rovina dětství, která se odehrává v době, kdy se Crainovi nastěhovali do Hill Housu a postupně se odhaluje, co děsivého se tam stalo. Mimochodem, v gradaci je tahle rovina skutečně skvělá, mimochodem i proto, že se skvěle propojí s tou rovinou současnou a přinese docela zajímavá vysvětlení. A nese s sebou i skvělé momenty s duchy. Ty jsou ale i naštěstí v rovině současné.

Děsivé je to dost.

Současná dějová rovina trochu osciluje a i ona se vrací do minulosti, ať už v řádech dnů, týdnů anebo jen pár let dozadu, kdy se děly zásadní události, které jsou s dějem spojené. Bohužel je to především současná linie, kde je docela dost hluchých míst, hlavně ve střední části seriálu, které vás mohou odradit od toho, aby se vám „The Haunting of Hill House“ skutečně líbil.

Někdy toho mají postavy dost.

Líbilo by se mi, kdyby byl americký seriál „The Haunting of Hill House“ o něco kratší, kdyby byl děj hutnější. Takových šest dílů by mu skvěle stačilo. Deset je trochu moc, odehrává se toho pak tolik, že se najednou tempo rozplizne a začátek vás nemusí chytnout, střed vás může nudit. Ale pak přijde finále a skvělá gradace, kde se ukáže, jak jsou postavy vlastně velmi dobře napsané.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář