Blood Mania (1970)

70%
Tenhle film se mi prostě líbil svou skvělou béčkovou atmosférou.

Blood Mania

USA, 1970, 81 minut

 

Režie: Robert Vincent O'Neil

Scénář: Peter Carpenter, Tony Crechales a Toby Sacher

Hrají:

Peter Carpenter (Dr. Craig Cooper)

Maria De Aragon (Victoria Waterman)

Vicki Peters (Gail Waterman)

Reagan Wilson (Cheryl)

 

Dobrá reklama na účesy, které se ani nepohnou. Ne, to bych snímku „Blood Mania“ křivdil, protože je to přece jen trochu víc než jen tohle. Ale rozhodně to není ani film, který by naplňoval svůj název, protože si přece jen představíte, že pod jménem „Blood Mania“ bude téct opravdu hodně krve. Jako že vážně hooodně krve. To ale v tomhle případě bohužel neplatí.

Krásná...

Ani to ale neshazuje snímek „Blood Mania“ do nějakých hlubin zapomnění, to vůbec ne. Jestliže máte rádi béčka, tak je film „Blood Mania“ přesně pro vás. Jasně, ty potoky krve prostě nedostanete, ale dostanete krásné ženy se super účesy, co se nebojí odhalit – a že je na co koukat. Vůbec nic umělého. A do toho jednoduchý příběh o tom, že tu bude někdo, kdo vraždí.

Bude v pořádku?

Craig Cooper (Peter Carpenter) je doktor, který se stará o starého umírajícího pána. Ten má dceru Victorii (Maria De Aragon), které jde o jediné – chce dědictví svého otce. A tak by velmi ocenila, pokud by došlo k tomu, že starý pán už konečně zemře. Victoria, jelikož je navíc nymfomanka, což se ve filmu až tak neprojevuje, chce doktora svést, ale ten se nenechá tak snadno dostat.

Co to namalovala?

Jenže i doktor Cooper má svůj škraloup, a to konkrétně skutečnost, že za studií načerno prováděl potraty, což se mu zrovna teď vrací. Někdo ho totiž vydírá, a to není něco, co by si celkem uznávaný doktor chtěl dávat do životopisu. A tak nakonec Victorii podlehne, protože ta by v dohledné době přístup k nějakým těm finančním prostředkům ve větším množství mít mohla.

Tady půjde o život.

Americký snímek „Blood Mania“ je za mě celkem příjemnou ukázkou béčkové produkce, kdy rozhodně nedostanete film, který by se nějakým způsobem vymykal, ale na druhou stranu dostáváte to, co byste očekávali – jednoduchý příběh, trochu napětí a navíc jako bonus skutečně krásné ženy, které se v jednotlivých scénách skvěle vyjímají. A do toho ještě pořádnou dávku šílenství.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář