Stage Fright (2014)

60%
Pojďme se bát .anebo spíš smát - za zvuků hudby v tomhle kanadském muzikálu s Meat Loafem.

Stage Fright

Kanada, 2014, 89 minut

 

Režie: Jerome Sable

Scénář: Jerome Sable a Eli Batalion

Hrají:

Minnie Driver (Kylie Swanson)

Meat Loaf (Roger McCall)

Allie MacDonald (Camilla Swanson)

Douglas Smith (Buddy Swanson)

 

Muzikálový horor? Ale jo, to si nechám líbit. Muzikálová hororová komedie? No, to už vypadá o něco nebezpečněji. Přece jen by to nemuselo dopadnout až tak dobře. Kanadská produkce mě ale potěšila a já jsem jim věřil, že to bude minimálně koukatelné. A myslím, že tohle se mi splnilo. I když je příběh strašně otřepaný, tak je to místy docela zábavné a rozhodně tomu nechybí pořádné gore.

 Začátek je krvavý.

Příběh začíná s Minnie Driver, která je vyloženě tahákem. Je operní divou, které se velmi povede premiéra muzikálu „Haunting of the Opera“. Jenže ten samý večer je zabita vrahem, který na sobě má masku fantoma z opery. Nevíme kdo je vrahem, ale víme, že po sobě diva zanechala dvě děti. Střihem se pak dostáváme do přítomnosti, děti zestárly a chystá se nové uvedení opery „Haunting of the Opera“ s novými lidmi. Více méně. O roli hlavní pěvecké hvězdy se totiž chce ucházet Camilla, dcera zabité.

 Meditace je důležitá.

Jak už název opery, která se ve filmu odehrává, napovídá, jedná se o variaci na „Fantoma opery“, kdy z některých písní jsem měl pocit, že inspirace byla skutečně velká. Ale samotnou operu jako celek ve filmu neuvidíme, jen některé segmenty, některé písně z toho, jak je opera nacvičována. Právě nacvičování je hlavní dějovou linií, kde se seznamujeme s postavami a také s tím, že vrah pokračuje ve svém řádění a pořád zde zůstává strach z toho, že se zabíjení bude opakovat. Tentokrát ve větším.

 Meat Loaf možná maličko přibral.

Film je místy velmi klišovitý a jsou zde používány motivy, které jsou až příliš tradiční jak v hororu, tak v oblasti tvorby příběhu obecně. Není to až tak překvapivé a samotné poznání vraha není nijak velkou třešinkou. Ale filmově to funguje, je to místy dostatečně vtipné a jsou zde hodně drsné momenty, které vás prostě vtáhnou, ať už chcete, nebo nechcete. Gore je jednoznačně jedním z nejpovedenějších prvků celého filmu.

 Japonské divadlo je prostě krása.

Snaha o hororový muzikál se podle mě celkem vydařila. „Stage Fright“ není skvělý film, to určitě ne, ale je to komedie, která mě místy dokázala rozesmát, je to horor, který mě místy dokázal zhnusit. Celkově je to docela vyrovnané a žánrové prvky jsou používány na místech, kde mají smysl a kde fungují. V tomhle ohledu je to prostě příjemná šílenost, kde potěší i přítomnost Meat Loafa, který vypadá snad furt stejně.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher, komedie)


Přidat komentář