Blood Moon (2014)

35%
Zase jeden pokus o hororový western? A dokonce z Británie?

Blood Moon

Velká Británie, 2014, 90 minut

 

Režie: Jeremy Wooding

Scénář: Alan Wightman

Hrají:

George Blagden (Jake Norman)

Tom Cotcher (Lloyd Walker)

Barrington De La Roche (Ahiga)

Raffaello Degruttola (Jeb Nortonc)

 

A zase jeden westernový horor. Nebo hororový western? Na tom asi moc nesejde, protože problém je, že tohle jsou dva žánry, které k sobě moc nejdou už jen proto, že jsou poměrně specifické a každý má svá jasná pravidla, která se nutně nevylučují, ale dohromady je těžké si je představit. Přesto pořád doufám, že někdy uvidím nějaký westernový horor, který mě bude bavit.

 Poster je to celkem pěkný.

Splnil tohle snímek „Blood Moon“? No, co si budeme povídat, je to na první pohled nezávislý snímek, který se bere od začátku až moc vážně, což v konečném důsledku vypadá strašně strojeně. Takový je obecně problém westernů, když jim chybí lehkost a tvůrci neznají míru toho, co je ještě cool a součást žánru, a toho, co už je prostě jen nebetyčný patos bez jakéhokoli náboje. V tomhle případě platí spíše druhá varianta. Těch dobrých hlášek je poskrovnu.

 Co asi čeká ve tmě?

Příběh filmu „Blood Moon“ je celkem jednoduchý, což se asi dalo tak nějak čekat. Ono jde totiž o něco jiného, proč by měl být tenhle film zajímavý. Máme tu jeden dostavník, skupinu nesourodých lidí, kdy jsou mezi nimi paničky i grázlové, čestní i šmejdi, bílí i indiáni, no a pak je tu jedno opuštěné město, kam se skupina lidí dostane. Proč tu nikdo není? Co se se všemi asi stalo? Je jasné, že odpověď se všichni brzy dozvědí. Odpověď se přiřítí jako tasmánský čert.

 Menší obměna osazenstva.

Jak už tak nějak napovídá název filmu, kde se vyskytuje krvavý měsíc, hororovému fanouškovi dojde, co ten měsíc bude znamenat. Jasně, že se pod tím krvavým měsícem bude prohánět něco, co bude chtít krev. A když už jsme u těch indiánů, tak to nebude nic jiného než vlkodlak, protože tihle různí měniči podob přece jen mají svoje místo i v indiánské mytologii. No, a pak už jde jen o to, jak se tvůrcům podaří dílo ukočírovat až do konce.

 Příšerka už je na cestě.

„Blood Moon“ je tak nějak standardní snímek, který si představíte pod pojmem „westernový horor“. Prostředí je zachyceno celkem dobře, stejně tak i kostýmní část, ale samotná hororová podstata toho filmu se jednoduše spokojuje s tím, že jsou zde vlkodlaci. A to je všechno. Více nebylo potřeba do filmu vložit, ono tohle diváky tak nějak zaujme samo. No, a pokud ne, tak co, stejně to nebylo moc drahé.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář