Blood Myth (2019)

20%
Něco temné z minulosti přichází...

Blood Myth

Velká Británie, 2019, 81 minut

 

Režie: Sean Brown, Luke Gosling

Scénář: Sean Brown, Luke Gosling

Hrají: Jonathan McClean, Anna Dawson, Hannah Chalmers

 

Z Velké Británie se do světa většinou nevydávají příliš dobré horory, ale naštěstí jsou tu filmy jako „Blood Myth“, které tohle pravidlo narušují. Takže máme to štěstí... Ne, dělám si srandu. Film „Blood Myth“ je jen dalším potvrzením toho, že toho kvalitního se v oblasti hororu ve Velké Británii natočí skutečně velmi málo. Sledování takových filmů je pak docela ztráta času.

Drsnej týpek.

James Lincoln (Jonathan McClean) je novinář, kterému se stala jedna velmi nemilá věc. Zmizela mu jeho snoubenka. Nic příjemného, ale tohle není nevěsta na útěku, tady bude problém skrytý někde hlouběji v temnotách. A tak se James, na základě svých investigativních schopností vydává pátrat po tom co se vlastně stalo. Nic hezkého na něj nečeká.

Krajinka.

Novinář postupně zjišťuje, že tohle opravdu nebude jen tak obyčejný případ zmizení, ale bude za tím mnohem víc. Dokonce to skoro vypadá na nějakou spojitost s podivným folklórem, který si udržuje v oblasti svou tradici. A díky tomu se konečně dostáváme na stopu tajemnému muži v kápi, který má na hrudi vypálený jakási cejch. Místo asi bude mít temnou historii.

Vystrašená dáma.

Temná historie by tu možná i byla, jenže snímek „Blood Myth“ nedokáže pořádně pracovat s tím, co má v rukou, což v tomhle případě znamená, že nedokáže pracovat s atmosférou. Většina scéna je na jedno brdo, místo toho, aby se hrálo na tíživost, hraje se na přítomnost tmy a také skutečnost, že byl použit filtr, který zvýrazňuje modrou a ocelově šedou barvu napříč celým filmem.

Červená.

Britskému snímku „Blood Myth“ chybí cokoli, co by ho nějakým způsobem oživilo. Je to nudná podívaná o tom, jak zmizela žena. Nemůžu si pomoct, ale tohle by prostě mohlo být zajímavé pokoukání, mohlo by v něm být napětí, a to i ve chvíli, kdy závěr s rozuzlením bude neuspokojivý. Ale v tomhle případě prostě nevyšlo nic a my sledujeme jen hodně špatnou snahu o horor.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář