Blood Night: The Legend of Mary Hatchet (2009)

55%
Ta legenda o Mary není až tak špatná.

Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

USA, 2009, 83 minut

 

Režie: Frank Sabatella

Scénář: Frank Sabatella a Elke Blasi

Hrají:

Bill Moseley (Graveyard Gus)

Danielle Harris (Alissa)

Nate Dushku (Alex)

Samantha Siong (Mary Hatchet)

 

Americký horor „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet“ je takovým zajímavým snímkem. Na jednu stranu si budete možná několikrát říkat, jestli má smysl ho vůbec dokoukat, jestli by nebylo jednodušší ho prostě vypnout, na druhou stranu si ale uvědomíte, že to, co vidíte, vlastně není tak hrozné a minimálně v oblasti gore se tvůrci i docela snažili. Hodně se snažili.

 Taková hezká holka.

Snímek „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet“ vypadá v podstatě jen jako takové gore cvičení, kde ani není tak důležité, aby zde byl funkční spojující příběh, ale stačí, že zde budou pořádně krvavé scény, kde se specialisté na triky a masky skutečně vyřádí a budou si užívat, co všechno mohou „lidem“ vyvést. A tohle je prvek, který ve filmu „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet“ opravdu funguje.

 Ale nebezpečná je.

I přesto, že to není zásadní, je zde příběh, který dává filmu nějakou tu hlavu i patu. Je zde docela dlouhý začátek, který nám představuje Mary. Mary měla rodiče, ale jedné noci ji prostě popadlo šílenství a ona je zabila. V blázinci to neměla jednoduché, protože ji tu jeden ošetřovatel prznil, a tak rozpoutala další běsnění, i když to až ve chvíli, kdy porodila a zjistila, že její dítě zemřelo. Sama pak byla zastřelena.

 Něco mi spadlo do oka.

Úvod opravdu docela dlouhý a jedná se o origin postavy, která je jmenována i v titulu filmu. Pak už de jen o to si připomenout výročí Maryiny smrti, což omladina dělá tak, že prostě paří. Chlast, drogy a sex, jednoduše klasika, která ve slasherech skoro nesmí chybět. Pak jde jen o to, jestli se Mary vrátí, anebo kdo je odpovědný za vraždy, ke kterým na Maryino výročí začne docházet.

 Sama toho dost schytala.

Snímek „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet“ je docela odvážný, je relativně explicitní nejen v násilí, ale i v nahotě, kde se nebojí, ale z hlediska dějového je to celkem trapné. Z hlediska zabíjení už to tak trapné není a skutečně je vidět, že tohle byl hlavní důvod, proč byl snímek natočen. Prostě jedna pořádně krvavá vyvražďovačka, která divákovi nijak neublíží.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář