Blood Paradise (2018)

30%
Výlet do Švédska jí měl přinést inspiraci.

Blood Paradise

Švédsko, USA, 2018, 84 minut

 

Režie: Patrick von Barkenberg

Scénář: Patrick von Barkenberg a Andréa Winter

Hrají:

Andréa Winter (Robin Richards)

Patrick von Barkenberg (Teddy)

Christer Cavallius (Hans Bubi)

Martina Novak (Lilo Loewitsch)

 

Snímek „Blood Paradise“ ze začátku vypadá celkem zajímavě a skoro byste si mysleli, že to bude nějaké lehce erotické, možná sadomaso, ale nakonec se ukáže, že takhle odvážný snímek není, i když Robin Richards, respektive její představitelka Andréa Winter, rozhodně ukáže dost z toho, co má pod oblečením a rozhodně je to něco, na co se moc hezky kouká. Ale o tomhle film tolik není.

Tak trochu krve tam je, no.

Hlavní dějová linka filmu „Blood Paradise“ se točí kolem toho, že Robin Richards, známá a kupovaná spisovatelka, potřebuje nějakou změnu, aby mohla zase najít inspiraci, která ji podle všeho opustila, jako kdyby ani drsnější erotické hrátky nevedly k nějakému pořádnému rozptýlení. Takže se prostě rozhodne na chvíli vypadnout. Ani to ale moc nepomáhá. Naštěstí má svého vydavatele...

Hezký zadek.

Vydavatel se rozhodne, že by nebylo špatné vypadnout někam, kde to bude úplně jiné, kde vypadne z prostředí, které je jí známé. A tak se vydá do hotového ráje – na švédskou farmu. Ne, tohle skutečně moc rajsky nezní, ale Robin se na místo skutečně vydá, přece jen doufá, že tam budou všichni mluvit anglicky. Což je překvapivě pravda. Nerozhodí ji ani to, že jsou všichni na první pohled divní.

A už po ní jdou.

Už od začátku je jasné, že tady bude něco divného, všichni chlapi – a že jsou tu skoro jen chlapi – se na Robin celkem mlsně dívají, nejlépe, když ona o tom neví. Ale když nakonec přijde to, proč se na film díváte, je to vlastně docela zklamání. Jako kdybyste se snažili natočit úchylný film, ale nakonec jste se rozhodli, že chcete spíš něco ve stylu Hitchcocka, na což samozřejmě nemáte.

Takový klidný rozhovor...

Švédsko-americký snímek „Blood Paradise“ je ukázkou toho, že Patrick von Barkenberg a Andréa Winter chtěli natočit něco drsnějšího, ale to se nakonec nekoná. Je tu pár pěkných záběrů na hlavní herečku, ale film není tak drsný, jak by divák podobných snímků asi chtěl. Vlastně je to místy i trochu nudné, což nečekáte. A pointa také není zrovna něco světoborného.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (mučení, survival)


Přidat komentář