Blood Tokoloshe (2013)

60%
Levná jihoafrická podívaná, která stojí za pokus.

Blood Tokoloshe

Jihoafrická republika, 2013, 72 minut

 

Režie: Jordan Harland

Scénář: Jordan Harland

Hrají:

Vera Ephraim (Ayanda)

Prince Mathebula (Prince)

Njabulo Qindi (Tavern Patron)

Siphiwe Masinga (Sangoma Bheka)

 

Jihoafrická republika je zemí, která umí přijít s béčkovými filmy, a tak jsem byl celkem zvědavý na to, s jakou peckou přijde v případě snímku „Blood Tokoloshe“, který je v mezinárodní distribuci někdy uváděn také jako „Ghetto Goblin“, což trochu lépe vyjadřuje, o čem snímek bude, ale „Blood Tokoloshe“ zní prostě cool, i když mi to popravdě připadalo trochu ruské.

Film je jen sexy.

Slovo „tokoloshe“ ale není ruského původu, jedná se o slovo z mytologie Zuluů, které představuje vlasatého vodního skřeta. Tady se z mytologie zase tolik moc nebralo a prostě se tokoloshe použil jako příšerka, která bude sužovat obyvatele jednoho městečka. Především proto, že někdo jde po místních ženách, které se tak ocitají v doslova krvavě smrtelném nebezpečí.

Některé tykve jsou nebezpečné.

Hlavní postavou je Mthnuzi (Msimbithi Mahamba), který se v komunitě stává důležitější postavou, a to hlavně proto, že najednou má více peněz, má více známých, více přátel. Je to všechno trochu moc podezřelé, a tak se do odhalování pravdy pustí místní reverend Simon, který odhalí, co by za tím vším mohlo být. Ano, někdo ovládá tokoloshe, který plní jeho touhy a přání.

Krvavý snímek je.

I když by se dalo říct, že pokud je snímek označen za nezávislý, navíc i hodně levný, mohlo by to mluvit v jeho neprospěch, tak v případě snímku „Blood Tokoloshe“ to rozhodně neplatí. Skutečnost, že se jedná o levný film, mu dodává takové specifické vzezření, které vás dovede strhnout. Samozřejmě nejspíš pouze v případě, kdy máte béčkové filmy rádi a kdy vám nevadí, že to není dokonalé.

Jako že hodně krvavý.

Jihoafrický snímek „Blood Tokoloshe“ rozhodně není dokonalý, ale v tom je jeho krása. Jsou zde různé chybičky, herci nejsou vyloženě přesvědčiví, ale celé to má takovou zvláštně bizarní atmosféru, která dovede pobavit. Film se tváří vážně, ale přitom máte celou dobu pocit, že to zase tak vážné nebude. Film „Blood Tokoloshe“ se mi prostě zamlouval, dokázal svým specifickým provedením zaujmout.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář