Blood Widow (2014)

35%
A zase jeden slasher, který má celkem povedenou poslední třetinu, ale jinak je prostě hrozný.

Blood Widow

USA, 2014, 84 minut

 

Režie: Jeremiah Buckhalt

Scénář: Chad Coup a Ian H. Davis

Hrají:

Danielle Lilley (Laurie Sullivan)

Brandon Kyle Peters (Hugh McAllister)

Christopher de Padua (Kenneth Campbell)

Jose Miguel Vasquez (Mark Schmidt)

 

Proč musí každý druhý horor, který má celkem nízký rozpočet, začínat tím, že se dvojice někam přestěhuje? A proč každý třetí pokračuje tím, že on nebo ona pozve kámoše, což ona nebo on nechtěli? Tohle je něco, co mi dokáže zkazit hned úvod hororového filmu a já se do něj těžko dostávám, protože mám pocit, že to stejně bude ztráta času. Nemluvě o tom, že už od začátku víme, že tady nikomu nebudou fungovat telefony a samozřejmě o tom budou pořád mluvit.

 Ještě že si toho nenabalila moc.

Asi je jasné, že jsem k filmu přistupoval s nezdravou skepsí, ale nemohl jsem si pomoct. Ten začátek mě prostě odradil. Jenže stejně tak, jak jsou některé filmy špatné ve svém závěru, tak jsou jiné špatné v úvodu a pak se to trochu zlepší. Tohle se stalo se snímkem „Blood Widow“, kde to hodně zachraňuje gore, které je ve snímku povedené a tvůrci se hodně snažili, aby to vypadalo dobře. Ukázala se tak místy i jejich vynalézavost, která některým scénám hodně pomáhá.

 Přežije alespoň jeden z nich?

Příběh je nesmírně jednoduchý. Mladý pár se přestěhuje na nové místo, kde on podle všeho chce jen pořádat party. Ona se chce usadit, chce něco víc. A tak ji hned první noc, kdy dojde k pořádné pářce, naštve. Moc se není čemu divit, když někdo kopuluje v její vlastní posteli. Jenže problém není to, co se děje doma, problém je to, co se děje v domě vedle, anebo spíš to, co se tam dělo.

 Maska je prostě úchvatná.

Kamarádi jsou samozřejmě od toho, aby vám nadělali problémy, a tak se vydávají do sousedního, prázdného a samozřejmě celkem strašidelného domu, kde kdysi došlo k temným událostem. Samozřejmě, že probudí zabijáka, který má mimochodem naprosto skvělou masku a je to jedno z největších plus tohoto filmu. Když se posledních asi dvacet minut filmu mění ve slasher, je to konečně to, co vás na filmu dokáže zaujmout. Jen nebýt té první části, která je prostě otravná.

 A zase jednou je lepší se neotáčet.

Svým úvodem dokáže snímek „Blood Widow“ odradit asi velké množství diváků. Ti, co vydrží, se ale mohou těšit z celkem dobrých efektů. Ano, není to nic světoborného, ale je fajn vidět, že se zde pracovalo s umělou krví, s maskami a atrapami, nikoli pak s digitálními triky, které by film zkazily ještě více. Horor „Blood Widow“ je v konečném hodnocení špatný, ale ta zabíjecí část je dobrá.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář