Bloodlock (2008)

20%
Co je zavřeného ve sklepě? Popravdě, chcete to fakt vědět?

Bloodlock

USA, 2008, 90 minut

 

Režie: William Victor Schotten

Scénář: Tom McLaughlin

Hrají:

Ashley Gallo (Christine)

Gregg Biamonte (Luke)

Debra Gordon (Edwina)

Dominic Koulianos (Barry)

 

„Bloodlock“ je název, který není vyloženě všeříkající, ale v hororu se přece jen objevují příšery, které mají ke krvi hodně blízko. Dokonce tak blízko, že ji potřebují přijímat ke svému životu. Ano, znalcům i méně znalým asi dojde, že mluvím o upírech, kteří rádi a z nutnosti sají krev, protože je pro ně životadárnou tekutinou, ač v jejich těle podle některých verzí a mytologií ani nekoluje.

 To je držka.

Snímek „Bloodlock“ je přesně z těch filmů, které upíry využívají k tomu, aby vzbuzovali v divácích děs. Anebo alespoň mají na mysli, že chtějí děs vzbudit, i když ve skutečnosti tak daleko nezajdou a natočí akorát takový lehce thrillerový snímek, který je ale zabit provedením, jež se jeví spíše jako amatérské než jako profesionální. V tomhle případě vám tahle skutečnost film opravdu kazí.

 Takového stopaře bych nebral.

Ale ono je toho více. Špatné herecké výkony, špatná kamera, natahování děje, kdy máte pocit, že se snad nic neděje, zdlouhavé seznamování s postavami, kdy se vytrácí napětí, které by zde i podle anotace mohlo být. Je toho moc, co tenhle snímek ubíjí, nemluvě o tom, že kdyby to nebylo o upírech, je to možná lepší, protože jejich místo v ději až tak zásadní není, spíš je to jen snaha natáhnout na film milovníky upířin.

 Pěkný záběr.

Snímek vypráví o manželích, kteří se přestěhují na nové místo a nechají u sebe bydlet i sestru manželky. Jenže to manželka netuší, že její sestra a její manžel, nejsou jen v přátelském vztahu. Tohle je jeden problém, který plave pod povrchem. Tím druhým je skutečnost, že ve sklepě domu se nachází tajná, uzamčená místnost, v které se podle všeho skrývá něco hodně děsivého.

 Hádej, co pod tím mám?

I když má z hlediska dějového snímek „Bloodlock“ nějaký potenciál, jakákoli možnost diváka vystrašit je v něm zabita téměř amatérským provedením, které se vleče celým filmem. Je to škoda, protože tajemné místnosti a co je za nimi, jsou tématem, které mám docela rád. Tady ale není nic, co by vás nějak rozhodilo, co by vás dovedlo napnout. Tihle tvůrci z toho víc udělat nemohli.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář