Bloodrunners (2017)

40%
Retro mafiánský upírský horor? Ale jo, proč ne.

Bloodrunners

USA, 2017, 95 minut

 

Režie: Dan Lantz

Scénář: Adam Danoff, Dan Lantz a Michael McFadden

Hrají:

Ice-T (Chesterfield)

Michael McFadden (Jack Malone)

Chris James Boylan (Willie)

Airen DeLaMater (Anna)

 

Na to, že snímek „Bloodrunners“ vypadá celkem amatérsky, i když zde tedy hraje Ice-T, což je přece jen celkem známé jméno, i když spíše mezi rappery, tak se mu musí nechat, že to dobové ztvárnění gangsterů není vyloženě špatné, a i když je trochu přibarvené po potřeby filmu, je to vlastně docela fajn. Minimálně je to základ pro to, aby to fungovalo alespoň v nějakém ohledu.

Kdo bude upírka?

Je rok 1933 a my jsme v klubu, který se pyšní tím, že zde zákazník nenajde žádný alkohol, ale jenom zábavu. Samozřejmě, že to je trochu jinak, ale jde tu především o dvojici policajtů, která si ráda přilepší a které nevadí, že sem tam bere nějaký ten peníz za to, že mlčí a nechává kluby fungovat, i když se v nich alkohol prodává. Vlastně, tohle je důvod, proč kluby navštěvují – napijí se a nechají si platit za mlčení.

Hele, to je Ice-T!

Tohle je docela dobrý byznys, ale nový klub vypadá na to, že by mohl dělat problémy. Proč? Především proto, že majitel žádné problémy nedělá. A to je podezřelé. Je potřeba se na něj trochu zaměřit, a trochu se zaměřit na to, jaké jsou jeho další aktivity, protože to vypadá na to, že neporušuje jen prohibiční zákon, ale možná má za lubem ještě další aktivity, které nejsou v souladu s jiným zákonem.

Chce to být trochu sexy.

Chesterfield (Ice-T), který je majitelem klubu, není vyloženě ikonickou postavou, ale přece jen do sebe má něco, co mu dává pořádné charisma. Asi to bude právě tvář Ice-Tho. Když se pak zjistí, o co vlastně jde, proč je film horor, už to není tak velké překvapení, hlavně když název trochu naznačuje, o co půjde. Ale dobré, není to alespoň nic emo nebo young adult, je to celkem dospělé.

Ice-T je upír!

Snímek „Bloodrunners“ je tak nějak celkem průměrně odvedenou prací, kde je vývoj, který trochu očekáváte, bohužel je zde i dost scén, které jsou relativně prázdné, což se tvůrci snaží vylepšit tím, že je zde trochu sexu a sem tam i nějaký nápad, který se na první pohled jeví jako celkem dobrý. V celkovém pohledu ale snímek výrazně nevyniká, ani v žánru, ani v tématu.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář