Bloodsucking Bastards (2015)

60%
Ani jsem nečekal, že mě bude upíří komedie tak bavit.

Bloodsucking Bastards

USA, 2015, 86 minut

 

Režie: Brian James O'Connell

Scénář: Dr. God a Ryan Mitts

Hrají:

Fran Kranz (Evan)

Pedro Pascal (Max)

Joey Kern (Tim)

Joel Murray (Ted)

 

Může být upíří komedie ještě zábavná? Ne, to je asi trochu špatná otázka, protože pokud je komedie dobrá, tak prostě bude bavit. Spíše: Bude upíří komedie fungovat, když je v poslední době tolik různých upířích filmů v tolika různých žánrech? No, přiznám se, že jsem si snímkem „Bloodsucking Bastards“ nebyl vůbec jistý, ale nakonec se ukázalo, že když má člověk smysl pro humor, tak to do toho filmu alespoň trochu přenese.

 Chce to sprchu.

Tvůrcům snímku „Bloodsucking Bastards“ se to skutečně povedlo, i když tenhle film rozhodně není zábavný po celou dobu. Jsou zde trochu hluché momenty, ale naštěstí, jak to celé pěkně odsýpá, tak se skutečně podařilo diváka udržet a vyloženě nenudit. A i když si myslím, že jsem na humor ve filmech docela pes a hned tak něco mi nestačí, tak v tomhle případ jsem se smál hned několikrát. A asi mi i tohle stačí.

 Možná to bude i sranda.

Film začíná v jedné větší kanceláři, kde pracuje několik lidí, s nimiž se musíme nutně seznámit. Jsou to bohužel většinou takové ty postavy, které není jednoduché si zamilovat, ale sem tam zahlásí něco, co vás opravdu pobaví. Takže to doklepete až k tomu, na co opravdu čekáte. A hlavně jste zvědaví na to, jak se podaří do toho ty upíry zakomponovat. No, není to vůbec špatné a má to takový příjemně kriticko-korporátní podtext.

 Hlavně si krýt záda.

Rozebírají se zde vztahy mezi lidmi, vztahy na pracovišti, vztahy k firmě, povyšování, vyhazování, apod. S touhle firmou je myslím celkem snadné se ztotožnit, s těmi lidmi už ne vždy. Ale zařazení upírů se ukázalo funkční a má zde svůj význam. Navíc se tvůrci nebáli krve, ale je pravda, že s gore to zase tolik nepřeháněli. Celkově z toho pak vychází příjemná hororová komedie.

 Žena vamp? Nebo vampýr?

„Bloodsucking Bastards“ se skoro tváří jako britský film, ale přece jen je to americký film, kde je vidět, že si někdo dal práci, nikoli tolik ani s dějem scénáře, ale s dialogy, které místy skutečně padnou na správnou notu. Některé hlášky jsou vyloženě povedené a já jsem se smál nahlas. A tohle je něco, co od hororové komedie požadujete. Ani ti upíři nejsou nějak moc špatní.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (upíři, komedie)


Přidat komentář