Bloody Bloody Bible Camp (2012)

25%
Krvavý kemp s biblí, který je neskutečnou blbostí.

Bloody Bloody Bible Camp

USA, 2012, 90 minut

 

Režie: Vito Trabucco

Scénář: Shelby McIntyre a Vito Trabucco

Hrají:

Reggie Bannister (Otec Richard Cummings)

Tim Sullivan (Sestra Mary Chopper / Eugene)

Ron Jeremy (Jesus)

Ivet Corvea (Millie)

 

Když se něco jmenuje „Bloody Bloody Bible Camp“ (to „bloody“ je tam skutečně dvakrát), asi to bude svědčit o tom, že se jedná o film, který je buď drsným slasherem, anebo něčím, co si na slasher hraje a chce to diváky pobavit. „Bloody Bloody Bible Camp“ je případem toho druhého, kdy se jedná o velmi špatný slasher, který si o sobě myslí, že je vtipný, ale není. Možná až na scénu s Ronem Jeremym.

 Maska ujde.

Hned úvodní scéna nás navnadí a dá nám vědět o všech kvalitách, jimiž snímek „Bloody Bloody Bible Camp“ disponuje. Je zde celkem tragické gore, jsou zde tragické herecké výkony, ale je zde alespoň snaha skutečně přijít se slasherem a se zabíjením, navíc i ve spojitosti s nějakými těmi nahotinkami, i když v tomhle ohledu je to pořád celkem střídmé a nic nečekaného zde neuvidíme.

 Postavy neujdou.

V úvodní scéně tedy sledujeme vyvražďování v jednom zapadlém kempu, to vše jen proto, aby nám došlo, že je potřeba sem vyslat další skupinu, druhou, která bude umírat o něco pomaleji. Není na tom nic novátorského, tohle je celkem normálně používaný prvek ve slasherech, které nejsou schopny si vystačit s jednou jedinou skupinou na zabíjení. Druhá skupina ale teprve stojí za to.

 Hlavně, že se utíká a křičí.

Jedná se o bandu křesťanů, kteří jsou vedeni otcem Cummingsem. Ano, i to jeho jméno je takový pitomý vtípek. Otec není zrovna křesťanská cnost sama. Má rád muže, kouří trávu, ale před svými ovečkami se tváří jako svatý. Ono je to ale celkem jedno, protože jeho ovečky vystupují jako banda idiotů, která je nesnesitelná. Bohužel si musíte z jejich úst vyslechnout až moc, než dojde k jejich smrti.

 Na krev dojde.

Snímek „Bloody Bloody Bible Camp“ je určený pouze pro omezenou skupinu diváků, která je schopna docenit humor, jenž se zde objevuje. Za sebe musím říct, že tohle není humor, který bych měl osobně nějak v lásce, a není zde skoro nic, čemu by se dalo zasmát. Nefunguje to jako slasher, ale spíše jako hodně špatná trashová komedie, v níž není ani jedna zajímavá postava.

 

Hodnocení: 25%

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář