Boar (2017)

60%
Tohohle kance potkat nechcete.

Boar

Austrálie, 2017, 96 minut

 

Režie: Chris Sun

Scénář: Chris Sun a Kirsty Dallas

Hrají:

Nathan Jones (Bernie)

Bill Moseley (Bruce)

John Jarratt (Ken)

Steve Bisley (Bob)

 

„Boar“ je v překladu „divočák“. A tak nějak přesně to vystihuje to, o čem snímek „Boar“ vlastně je. Ano, je o jednom divočákovi, který se v Austrálii rozhodne, že všem, koho potká, natrhne prdel. Někdy skutečně doslova. Na tom je snímek postaven a naprosto to stačí. Víc ani nepotřebuje, tedy kromě toho, že to chtělo toho divočáka nějak pořádně vyobrazit. Povedlo se to?

Prase útočí.

Já říkám, že se to povedlo naprosto skvěle. Jasně, někdy máte pocit, že ten trik není až tak skvělý, ale ve chvíli, kdy se nejedná o trik počítačový, skutečně máte pocit, že koukáte na jedno pořádné monstrum. A jakmile se zaseknout jeho kly do lidského masa... no v takovou chvíli je to skutečně hrůza pohledět. V tomhle ohledu dostanete to, co chcete a od podobného hororu požadujete.

Pra... Teda Bill Moseley.

Snímek „Boar“ si nehraje na to, že má nějaký komplikovaný příběh. Rodina jeden na dovolenou, zkejsnou v jednom zapadlém městečku, kde překvapivě nedojde na to, že by je začali masakrovat místní, kteří jsou nějakým způsobem degenerovaní, ale pustí se do nich obří divočák. A když říkám obří, skutečně myslím pořádně velkého. A také pořádně naštvaného.

Mají se čeho bát.

Divočák je snad nezastavitelný, scény s ním jsou v některých chvílích trochu směšné a není to režisérsky vyloženě zvládnuto, ale to je prostě jen tím, že se hraje na efekt. Ono to vlastně stačí, moc víc nechcete, moc víc nedostanete. Mnohem zajímavější jsou ale scény, které jsou spíše detailní, nikoli scény z dálky, kde to trikově úplně nefunguje. Ale jo, je to survival se zvířetem a je dobrý.

V celé své kráse.

Australský snímek „Boar“ vám nenabídne nic lepšího než to, co je v názvu. Velkého kance, který chce zabít všechno živé, co se mu připlete do cesty a je to jen trochu podobné člověku. Jak se ukázalo, člověk se skutečně velmi dobře napíchává na klektáky a páráky, což jsou mimochodem hodně cool jména pro trčící zuby divočáků. Takže prostě čekejte zabijácké zvíře a dostanete ho.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (survival, zvířata)


Přidat komentář