Book of Fire (2015)

40%
Kniha ohně, která dokáže přivolat mor.

Book of Fire

USA, 2015, 85 minut

 

Režie: Tommy Frazier

Scénář: Tommy Frazier

Hrají:

Nicole Sienna (Nina)

Shane Brolly (Justinian)

Carmen Electra (Theodora)

Catherine Bach (Bibiana)

 

Tohle je spíše než horor takové divné historické fantasy, které se ještě tváří, že je to mainstream, i když ve skutečnosti je to prostě jen béčko, které ale dovede v některých ohledech překvapit, což mě docela potěšilo. Jasně, je to místy dost blbé, ale jsou zde drsné scény, které jdou až za hranici reálnosti, což vzhledem k celkovému pojetí k filmu dobře pasovalo.

Sranda to moc není.

Americký snímek „Book of Fire“ vypráví o dívce, která o sobě zjistí, že je potomkem byzantského císaře Justiniána, což by na první pohled mohl být důvod k oslavě, ale ona zjišťuje, že s touhle skutečností je spojeno i něco temného. Hodně temného. Vypadá to, že Justinián chtěl na svět vypustit mor, čímž se mu podařilo proklít celý svůj rod na pěkně dlouhou dobu.

Trochu svíček.

Prokletí trvá až do současnosti, takže je docela možné, že hlavní hrdinka dovede otevřít portál, kterým Justinián vstoupí zpět na Zemi. Anebo ho prostě nějak vyvolá. Co na tom záleží, prostě jde o to, aby se starý dobrý mrtvý císař Justinián dostal do současnosti s pokusil se o to, aby jeho plán s morem konečně zafungoval, když už mu to nevyšlo v jeho vlastní době.

Trocha umělých ňader.

Snímek e takovou směskou celkem reálných nudných scén z naší doby a flashbacků do minulosti, které mají mít hlavně sexy a cool charakter. V tomhle směru to relativně funguje, i když vyloženě skvělé to není. Ale v rámci možností to svůj účel plní. Když pak dojde na finální propojení linií, tak už je to jen takový ten závěr, kdy čekáte, jak to ten zlý záporák nakonec schytá.

Jak si v zimě zahřát nohy.

V americkém akčním hororu „Book of Fire“ má určitou roli i Carmen Electra, ale jestli ji náhodou máte rádi, není důvod tenhle snímek sledovat kvůli ní. Tady jsou jiné prvky, jež vás dovedou nadchnout. Jasně, je tu i pořádná dávka nudy a skutečnost, že je to trochu o ničem, ale trikově není snímek vyloženě špatný a je vidět, že se nebere příliš vážně, což dobré béčko potřebuje.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář