Buck Wild (2013)

25%
A zase jedna komedie, která není až tak moc vtipná, jak by si člověk přál.

Buck Wild

USA, 2013, 95 minut

 

Režie: Tyler Glodt

Scénář: Matthew Albrecht a Tyler Glodt

Hrají:

Matthew Albrecht (Craig Thompson)

Joe Canik (Dale)

Meg Cionni (Candy)

Mark Ford (Billy Ray)

 

Komedie o zombie jsou celkem vděčné, protože ono je v současné době obecně téma zombie celkem oblíbené, za což může hodně i komiks „Živí mrtví“. A samozřejmě i seriál. Zombie jsou v současné době vyhledávané potvory, a tak ročně vzniká skutečně hodně o nemrtvých, ať už jsou to filmy akční, trochu hlubší anebo třeba komediální. „Buck Wild“ je zombie komedie a popravdě, už tohle je v poslední době docela důvod k obavám.

 Už toho mám dost!

Zombie komedií v poslední době není zrovna moc kvalitních, docela jsem zvědavý na druhý „Mrtvý sníh“, ke kterému se také musím dostat. Co tedy mohl přinést snímek „Buck Wild“? No, ve skutečnosti toho nepřinesl moc. Je tu sice potenciál, který je ale absolutně nevyužit. Opět. Komedie se pak v podstatě omezuje na to, že se postavy chovají jako ubožáci a vy si máte myslet, že je to neskutečně vtipné a nejspíš se máte smát něčemu, co vás při sledování napadne, ne přímo tomu, co se děje.

 A teď teprve začne ta zábava.

Hororová komedie „Buck Wild“ začíná poměrně nevinně, tedy nevinně v tom smyslu, že to nevypadá na zombie horor. Jen se objeví něco, co byste neradi viděli do konce i v zoo. Po několika minutách si rychle uvědomíte, že úvod byl vlastně tak trochu okopírován od Petera Jacksona a jeho Braindead. To, co následuje, je jen cesta do vidlákova na lov, která se mění v noční můru, při které se hlavní hrdinové i o sobě navzájem dovídají něco, co by raději nevěděli.

 Co říkáš, kámo? Jak vypadám?

Nemůžu si pomoct, ale prostě mám pocit, že hororovým komediím chybí humor. Samozřejmě, najdou se výjimky, vždy, ale mám pocit, že poslední dobou se to nedaří. Jsou zde vytvářeny situace, které se samy o sobě na první pohled tváří jako vtipné, ale není jim dán ten poslední impuls, aby to skutečně vtipné bylo. Problém pak nastává s hláškami, které prostě chybí. A pokud už zde nějaké jsou, tak jsou neskutečně slabé a nezpůsobí ani záchvěv rtu vašich úst směrem k úsměvu.

 Že vypadám jako debil?

„Buck Wild“ je klasickou ukázkou současné hororové komedie. Trochu se dbá na příběh, který ale vychází z podžánrů hororu a není zase tak objevný, a v tradičních situacích pojatých trochu jinak se hledá humor, který má podle všeho více objevit divák než scénáristé. Je to škoda, protože pokud se člověk u komedie nezasměje, je něco špatně. A tahle hororová komedie se jeví jako hodně vyčpělá.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (zombie, survival, komedie)


Přidat komentář