Daddy's Deadly Darling (1972)

60%
Otci utekla, ale utečou před ní?

Daddy's Deadly Darling

USA, 1972, 80 minut

 

Režie: Marc Lawrence

Scénář: Marc Lawrence

Hrají:

Toni Lawrence (Lynn Hart)

Jesse Vint (Šerif Dan Cole)

Catherine Ross (Miss Macy)

Paul Hickey (Ben Sharp)

 

Staré hororové film ze 70. let v sobě mají něco takového specifického, co je dle mého dáno i skutečností, že nebyla tak dobrá filmařská technika. Ale v tomhle období najdete filmy, které jsou takové zvláštně špinavé, z kterých na vás hned padne taková zvláštní, skoro až depresivní atmosféra. Snímek „Daddy's Deadly Darling“, jenž je uváděn také jako „Pigs“, je toho krásným důkazem.

 Šílenec?

Hned od začátku je u snímku „Daddy's Deadly Darling“ jasné, že to nebude něco, co by na vás mělo působit normálním dojmem. Však i hlavní postava není zrovna v pořádku. Lynn Hart (Toni Lawrence) se na začátku představuje jako zdravotní sestra, ale je to jen její převlek, který použila na to, aby utekla z blázince, kde byla zavřená z velmi dobrého důvodu. Lynn to v hlavě skutečně nemá srovnané.

 Ta bolest je skoro hmatatelná.

Otec Lynn byl šílenec, který se svou dcerou nezacházel zrovna hezky, což nakonec vedlo k tomu, že ji znásilňoval. Lynn se nakonec rozhodla bránit, což vedlo k zabití otce a uvěznění do ústavu. Když se jí podařilo utéct, našla útočiště u jednoho staršího farmáře, který byl jiný než její otec. Tenhle farmář se o ni totiž začal starat a začal Lynn pomáhat, když na ni přišel záchvat a ona zase někoho zabila.

 Ví, co dělá?

Farmář totiž choval prasata, která se docela rychle naučila na lidské maso. Zbavit se oběti se tak stalo jednoduché. Jenže Lynn a její chování má nebezpečně gradující tendence. Film „Daddy's Deadly Darling“ je podán celkem syrově, a tak na vás scény, které zde jsou, dovedou zapůsobit. Ne tím, jaké je zde gore, ale spíše tím, jak je zde zobrazeno šílenství, protože na tohle se dívat, to je nepříjemné.

 Možná ani neví.

I přes určitá pozitiva, která je možné najít v zobrazování psychologie postav, je snímek „Daddy's Deadly Darling“ přece jen dost zdlouhavý na to, co se v něm děje. Jednoduchá premisa je rozvedena do něčeho, co mu délkou nesluší. Film by si zasloužil zkrátit, ale rozhodně bych vyzvednul nepříjemnou atmosféru a povedené herecké výkony, kdy postavy na vás dovedou zapůsobit negativně, což byl asi i smysl.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář