Bulbbul (2020)

50%
A zase jeden pokus o indický horor.

Bulbbul

Indie, 2020, 94 minut

 

Režie: Anvita Dutt

Scénář: Anvita Dutt

Hrají: Tripti Dimri, Avinash Tiwary, Rahul Bose

 

S indickými horory je to trochu komplikované. Když Indové natáčejí film, máte vždy pocit, že jim jde vlastně o to, aby natočili snímek, který bude mainstreamový, který bude přístupný všem, protože filmy se v Indii natáčí pro lidi, je to velký byznys a vlastně i služba. Opravdu chtějí lidi především bavit. U hororových snímků je tohle trochu problém, protože jednoduše mainstreamové být nemohou.

Taková krásná.

To se projevuje i na filmu „Bulbbul“, kde by mohlo být několik vážně drsných scén, ale protože tohle se prostě v indickém filmu moc nenosí, tak je tvůrci natočily způsobem, který je spíše čajíčkový. Je to vážně škoda, protože třeba scéna v posteli, jak je žena znásilňována... no takhle to vypadá jako blbý televizní film, protože ta scéna mohla být prostě skvělá, intenzivní. Takhle je jen scénou s nevyužitým potenciálem.

Divný týpek.

Indie je hodně jiná kultura, odlišuje se od té naší v mnoha ohledech. Jedním z těch ohledů je i skutečnost, že se zde mnohé páry zasnoubí ještě ve věku, kdy jsou vlastně dětmi. Jejich rodiče si prostě řeknou, že by bylo dobré, aby se tihle dva v budoucnu vzali, protože jejich rodinám to přinese nějaký užitek. Jasně, láska je z toho vyřazena, prostě jde jen o to, že jsou lidé vychcaní.

I v krvi je krásná.

A jedna nevěsta je i ve filmu „Bulbbul“. Byla to jen dívka, když ji poznal, ale pak z bratrova domu, který se měl stát jejím ženichem, odešel. Když se vrátil, zjistil, že je všechno jinak, že je všechno špatně. Z dívky je žena, která zůstala sama, ale ještě podivnější jsou události, které se ve vesnici dějí. Lidé zde umírají a ne zrovna způsobem, který by se jevil normální. Jako kdyby zabití někoho normální bylo.

A jen si tak skotačí.

Indický snímek „Bulbbul“ je produktem Netflixu, a tak jsem trochu doufal, že přece jen bude malinko jiný než klasická bollywoodská produkce. A ano, trochu jiný je, nejsou zde žádné zpěvy a tance, dokonce i stopáž je úměrná. Ale přece jen je to pořád docela vyměklý horor. Ale musí se nechat, že jsou zde scény, které v sobě potenciál mají. Jen by to chtělo někoho, kdo se jich nebude být při natáčení.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, příšery, vrazi)


Přidat komentář