Cabin 28 (2017)

20%
Další chatka, které je lepší se vyhnout.

Cabin 28

Velká Británie, 2017, 83 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: John Klyza

Hrají: Terri Dwyer, Derek Nelson, Brendee Green

 

S hodnocením snímku „Cabin 28“ nemůžu jít úplně na dno, protože je v něm jedna scéna, která mi přišla povedená, ale je to bohužel jen jediná scéna, ten zbytek už je opravdu tragický a je jedno, že je to natočeno podle skutečných událostí. Natočeno je to takovým způsobem, že vás ani události, které se za tímhle skrývají, nebudou moc zajímat. Přitom z toho šlo horor udělat.

 Pěkná chatka.

Snímek „Cabin 29“ není nijak objevný, jedná se o klasický home invasion horor, tedy takový, kdy k vám do domu proniknou lidé, které tam mít nechcete, a to nejen proto, že vás vypijí, ale především proto, že na vás chtějí páchat násilí, nebo minimálně psychické mučení. Mnohdy obojí najednou. A přesně tohle najdete i v „Cabin 29“, ničím zásadním to nevyniká, jen tím sloganem „podle skutečných událostí“.

 A to osazenstvo.

Nacházíme se v roce 1981 a sledujeme jednu rodinku, jak si užívá na chatě v lesích. Jsou spokojení, mají se rádi, no a dobře, možná mají sem tam nějaké to tajemství, které si před sebou střeží. Ale jaká rodina funguje dokonale? Každá má nějaké ty svoje mouchy. A má je i tahle. Větší problém ale je, že jednoho večera jim na dveře zaklepou nezvaní hosté. Tím se dostávám k té nejlepší scéně.

 Ještě vypadají šťastně.

Film „Cabin 29“ není herecky zrovna něco, co by stálo za pozornost, jedná se o amatérské hraní, ale scéna, kdy někdo nezvaný zaklepe, my vidíme jeho siluetu... jo, to je docela povedená scéna. Mladá herečka hraje vlastně jen sama, druhý mluvčí je jen stínem a hlasem. Jejich interakce ale funguje, tohle je jediný moment filmu, kdy jsem si i říkal, že by to mohlo pokračovat lépe. Nepokračuje.

 Je třeba si zavolat.

Britský snímek „Cabin 29“ se ohání tím, že je natočen podle skutečných událostí, kdy tyto jsou natolik temné, že nikdy ani nedošlo k tomu, že by z hrůzného činu byl někdo obviněn. Film „Cabin 29“ si trochu pohrává s realitou, možná i podává vlastní vysvětlení, ale primárně prostě nudí. Tohle home invasion není natočené způsobem, aby dovedlo diváka bavit celou dobu, co budete film sledovat.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, survival)


Přidat komentář