Cries in the Night (1980)

55%
Není to rozhodně hororová klasika, ale zlé to také úplně není.

Cries in the Night

Kanada, 1980, 93 minut

 

Režie: William Fruet

Scénář: Ida Nelson

Hrají:

Kay Hawtrey (Maude Chalmers)

Lesleh Donaldson (Heather)

Barry Morse (Davis)

Dean Garbett (Rick Yates)

 

Snímek „Cries in the Night“ rozhodně není dokonalou ukázkou slasheru, protože má na první pohled jasné chyby, které jsou dány třeba už jen tím, že se nezachoval v příliš dobré kvalitě, což je dáno tím, že prostě nebylo moc finančních prostředků, které by bylo možné věnovat do technologií určených pro natáčení. Přesto si ale myslím, že to není vyloženě krok do prázdna, krok na špatné místo.

 Zlá kočka!

Film „Cries in the Night“ má také druhý název, který je možná ještě známější než mnou uváděný. Tím druhým názvem je „Funeral Home“, tedy pohřební ústav. Ten už ale nefunguje a pro potřeby současného světa byl předělán na penzion, kde se mohou turisti ubytovat. Jasně, že takové místo si vlastně říká o to, aby se zde stalo něco hodně nepříjemného a nejspíš vražedného.

 A skončili v seně.

Do penzionu přijíždí mladá žena, a to za svou babičkou, která právě touží po tom, aby se dům stal místem, kde se budou lidé rádi ubytovávat, kde najdou klid a budou si moc dopřát i snídani, než budou pokračovat ve své cestě. Realizace se daří, všechno vypadá dobře, alespoň do chvíle, kdy dojde k otevření, a do penzionu dorazí první hosté. Někteří z nich totiž začínají mizet neznámo kam.

 Aspoň něco dobrého.

A když už se třeba někteří najdou, tak ve stavu, který by se spíš hodil pro původní účely domu. Ano, jsou mrtví. Někdo tady vraždí a je potřeba zjistit, kdo to je a nejlépe se tak toho člověka zbavit, protože tohle rozhodně není dobrá reklama pro penzion, který se snaží rozjet. Pátrání rozhodně není smyslem filmu, spíše jde o to, aby zde lidé přežili. A moc se to zrovna nedaří.

 Pěkná holka.

Snímek „Cries in the Night“ má docela fajn nápad, ale to provedení prostě není nic moc. V hlavní roli je dobrá stará paní, která chce penzion vést, ale co se týká samotného vraždění, to prostě není nic moc. Nemá to vždy tu správnou atmosféru, i když nějaké náznaky toho, že by to mohlo být skutečně dobré, tu jsou. Pořád je to ale něco, co v sobě něco má, něco, proč stojí za to na snímek kouknout.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář