Cabin Fever (2016)

5%
Zbytečný film.

Cabin Fever

USA, 2016, 99 minut

 

Režie: Travis Zariwny

Scénář: Randy Pearlstein podle původního scénáře Eliho Rotha

Hrají:

Gage Golightly (Karen)

Matthew Daddario (Jeff)

Samuel Davis (Paul)

Nadine Crocker (Marcy)

 

Už je to čtrnáct let, co Eli Roth natočil snímek „Cabin Fever“, což rozhodně není nijak skvělý horor, ale zaujal a stala se z něj nakonec třídílná série. Vzhledem k tomu, že už uběhlo oněch čtrnáct let a horor se podle všeho stal v Americe víc než jen něčím, co zapadne, rozhodli se tvůrci, že nadešel čas, aby se natočil remake. Při sledování si řeknete, co se to stalo? Proč někdo do něčeho takového šel?

 Nevítaný návštěvník.

Jak jsem řekl, nemyslím si, že by film Eliho Rotha byl nějak skvělý, ale byl to horor celkem moderní, který stavěl na dobrém gore a místy i na drsných a hnusných nápadech. Snímek „Cabin Fever“ z roku 2016 stojí na tom, že je zde gore, jsou zde nápady, které měl Eli Roth, a je to vlastně naprosto to samé, jen o čtrnáct let mladší, což s sebou nenese nic nového. Ale vůbec nic.

 Tady se jim bude líbit.

Skupina mladých lidí jede na chatku někde na venkově. Cestou narazí na několik vidláků, u kterých je jasné, že se s nimi ještě setkají. Stejně tak je jasné, že to budou nějací podivíni, protože v Americe ani nic jiného než podivíny, úchyly a šílené magory na venkově nemají. Mladí dorazí na chatu, tam si trochu užívají, dokud jeden z nich, očividně největší debil, nezačne střílet z pušky, kterou si vzal. A čirou náhodou nepostřelí člověka.

 Hlavně všechno spálit.

Ani by tak nevadilo, že někoho postřelil, jako vadí to, že postřelený je něčím nakažený. A svou nákazu se rozhodne šířit dál. Ano, východisko je naprosto stejné jako v případě původního filmu, co je ještě větší problém, to je skutečnost, že to má v podstatě stejnou vizuální stránku, stejné scény, a vy si tak uvědomujete, že tohle je naprostý nesmysl točit. Když už remake, tak ať je to jiné, ať to má něco nového. Jenže film „Cabin Fever“ nic nového nemá. Ale vůbec nic.

 Je to mazlík.

„Cabin Fever“ z roku 2016 je naprosto zbytečný film, který ukazuje, že Američané v hororu nemají vkus a podle všeho jim krutě docházejí nápady, když se rozhodnou remakovat něco takového. Ale Spider-Man by mohl mluvit. „Cabin Fever“ je směšný film, absolutně ničím nezaujme a hlavně ani nechce přijít s něčím novým, čímž by se od originálu alespoň trochu odlišil.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář